אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הדסה תובע את המדינה: "התעמרות של ממש בביה"ח" צילום: עמית שעל, עומר מסינגר

מנכ"ל הדסה תובע את המדינה: "התעמרות של ממש בביה"ח"

המרכז הרפואי הדסה תבע בבית המשפט המחוזי בירושלים את משרדי האוצר והבריאות על שאינם מעבירים כספים, וגורמים להתמוטטות הסדר ההבראה. בתגובה מוסר האוצר: "הטענות מופרכות, ומדגישות את ניהולו הכושל של מנכ"ל הדסה"

21.12.2016, 07:10 | ספי קרופסקי

בית החולים הדסה הגיש בימים האחרונים תביעה בטענה כי נציגי המדינה מכשילים את הליך ההבראה כשאינם מעבירים את הכספים המגיעים לו. מדובר בצעד נוסף בקרב שמנהלת הנהלת בית החולים, ובראשה המנכ"ל פרופ' זאב רוטשטיין, מול אנשי משרדי הבריאות והאוצר, ובכלל זה החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי־בויאנג'ו, והחשב המלווה את התהליך , בטענה כי אינם מעבירים להם את הכספים שהובטחו במסגרת הליך ההבראה.

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים נטען, בין השאר, כי המדינה נדרשת להעביר לבית החולים סכום של כ־63 מיליון שקל לצורך מימון הוצאות הפרישה של עובדים; סכום של 54 מיליון שקל עבור פרויקטים ייעודיים לבית החולים, שלטענת הדסה המדינה כבר אישרה; תשלום של 64 מיליון שקל כשיפוי בגין אובדן הכנסות עקב השינוי שביצעה המדינה במחיר יום האשפוז; וכן את סכום הפעימה הנוכחית במסגרת הליך ההבראה - 20 מיליון שקל שהמדינה התחייבה לשלם החודש.

קראו עוד בכלכליסט

בדברי ההסבר טוענים באי כוחו של בית החולים, עורכי הדין יורם בונן ונועם מולה, כי הבקשה נועדה "למנוע את התמוטטותם של הסדר הנושים ותוכנית ההבראה שבית משפט נכבד זה ארג בעמל רב". בהמשך כתב התביעה מפנים נציגי בית החולים אצבע מאשימה כלפי החשב המלווה מטעם המדינה, רו"ח רז זונטג, וצוותו וכן כלפי הוועדה שנועדה לפקח על הליך ההבראה. על החשב נכתב, בין השאר, כי הוא "מטביע את כל הנוגעים בדבר בשרשרת אינסופית של דרישות חוזרות ונשנות של נתונים ומסמכים, וכסף אין". על הוועדה עצמה נכתב כי היא "ממלאת את פיה מים ומאפשרת סחבת והתעמרות של ממש בהדסה מצד החשב המלווה".

מנכ"ל הדסה זאב רוטשטיין והחשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי־בויאנג מנכ"ל הדסה זאב רוטשטיין והחשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי־בויאנג'ו | צילום: עמית שעל, עומר מסינגר מנכ"ל הדסה זאב רוטשטיין והחשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי־בויאנג

התביעה מגיעה בעקבות אזהרה של המנכ"ל רוטשטיין מפני קריסת שירותי בריאות הנפש בבית החולים בשל אי־קבלת תשלומים מקופות החולים, ולאחר עתירה לבג"ץ שהגיש בית החולים נגד המדינה וארבע קופות החולים.

מהאוצר נמסר כי המשרד עדיין לא קיבל את כתב התביעה, "אולם ברור כי בית החולים בוחר לנהל מאבקים בצורת הדלפות לתקשורת ועל גב החולים ותושבי ירושלים. הטענות המופרכות שהובאו לפתחנו על ידי התקשורת, מדגישות את ניהולו הכושל של מנכ"ל הדסה, אשר פועל לכדי ריקון קופת המזומנים של בית החולים. במקום לנצל את כספי ההבראה לטובת בית החולים, הוא בוחר לנצל את התקציב כדי לנגח את הממשלה. אנו נגיב לכתב התביעה המשולל כל יסוד ונוכיח כי מנכ"ל הדסה מפר באופן שיטתי ועקבי את הסכם ההבראה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות