אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה ממליצה להעמיד לדין את בעלי אברות גבי מגנזי על עבירות שוחד צילום: מוטי קמחי

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את בעלי אברות גבי מגנזי על עבירות שוחד

לפי החשד, מגנזי העביר שוחד לראש המועצה של מטה יהודה משה דדון בתמורה לקידום עסקי החברה. המשטרה עוד ממליצה להעמיד לדין את דדון על קבלת שוחד, מרמה, הפרת אמונים ועבירות מין

21.12.2016, 11:11 | תומר גנון ונעמי צורף
המשטרה ממליצה להעמיד לדין את גבי מגנזי, בעל השליטה (70%) באברות, על עבירות של מתן שוחד לראש המועצה האזורית מטה יהודה משה דדון. זאת בתמורה לקידום אינטרסים עסקיים של אברות וזכייה במכרזים של חברות פרטיות שבשליטת מגנזי הפועלות בתחום התשתיות. בנוסף במשטרה סבורים שיש תשתית ראיות להעמיד לדין את מגנזי גם על עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת דבר במרמה. תיק החקירה עבר לפרקליטות מחוז ירושלים כדי שתכריע אם יש די ראיות להעמדה לדין.

קראו עוד בכלכליסט

נגד מגנזי מתנהלת בנוסף חקירה של רשות ההגבלים העסקיים בחשד לתיאום מכרזים, בין היתר עם חברת דניה סיבוס שבשליטת לב לבייב. חקירה זאת טרם הסתיימה. במסגרת הפרשה נחקר באזהרה במשרדי הרשות מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינזבורג, בחשד לתיאום עם מגנזי בנוגע לפרויקטים במועצה המקומית שוהם.

גבי מגנזי
גבי מגנזי

במקביל להמלצה להעמיד לדין את מגנזי, המשטרה ממליצה להעמיד לדין גם את ראש המועצה דדון בגין עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות מין: אינוס, ניסיון אינוס, הטרדה מינית ובעילה אסורה בהסכמה.

במרכזה של החקירה שורת פרשיות, שביססו ראיות לכאורה, למערכת יחסים מבוססת שוחד, שבמסגרתה קידמו ראש מועצת מטה יהודה ומעורבים נוספים, לרבות היועצת המשפטית של המועצה ובכירים נוספים, את ענייניהם של מגנזי והחברה הציבורית שבבעלותו וזאת בתמורה לשוחד, בדמות כספים ומתנות. במסגרת הפרשה נחקרו עשרות מעורבים. כמו כן נתפסו נכסים, רכוש, כסף מזומן שהוסתר בכספות וחשבונות בנק, לצורכי בקשות חילוט.

מבאי כוחו של מגנזי ממשרד עוה"ד חן, יערי, רוזן־עוזר נמסר: "אנו מאמינים שיתברר שאין בסיס לטענות כנגדו".

עו"ד אבי חימי המייצג את דדון מסר: "נלמד את החומר ונגיב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות