אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון לא חזתה את הביקוש לאקו והמוצר אזל לפני החגים צילום: amazon

אמזון לא חזתה את הביקוש לאקו והמוצר אזל לפני החגים

מסתבר שאחד המוצרים החביבים ביותר על האמריקאים בתקופת החגים הנוכחית הוא הרמקול החכם של אמזון, שאזל לחלוטין מהחנות המקוונת

21.12.2016, 11:52 | הראל עילם

כולם רוצים סייען דיגיטלי בבית – כמה ימים לפני שמסתיים בולמוס הקניות של עונת החגים האמריקאית, ובעקבות ההנחה שאמזון הציעה על המוצר, הרמקול החכם של אקו אזל לחלוטין מהחנות הדיגיטלית של אמזון ואינו צפוי לחזור למלאי עד סוף ינואר הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

אמזון השיקה את אקו לפני כשנתיים, בסוף 2014. המוצר זכה לביקורות חיוביות ומכירות נאות, אך לא יוצאות מגדר הרגיל, כאשר בחודשים הראשונים הוא נמכר בעיקר ללקוחות שירות המנוי של אמזון פריים. החשיבות של האקו היא בעיקר בכך שהוא יצר כמעט יש מאין נישה חדשה של מוצרים אלקטרוניים, ועודד את גוגל, מיקרוסופט וחברות אחרות למהר להכנס לשוק.

 , צילום: amazon צילום: amazon  , צילום: amazon

אקו הושק כרמקול חכם, שמסוגל להתחבר ישירות לא רק למאגרי המדיה המקומיים של המשתמש אלא גם לשירותי הסטרימינג השונים. אבל אלקסה הייתה גולת הכותרת – מערכת בינה מלאכותית שמסוגלת להבין שפה טבעית, כך שהמשתמש יכול לבקש ממנה "שיר רומנטי" או "את השיר החדש ביותר של מטליקה". עם הזמן, אמזון שיפרה את אלקסה כך שהיא הפכה להיות אחת ממערכות הבינה המלאכותית המתקדמות בשוק, שמסוגלת לנהל שיחה עם המשתמש, להתריע בפניו על פגישות חשובות ביומן ולנהל את הבית החכם שלו. כאמור, בעקבות ההצלחה של אקו ואלקסה, גם גוגל נכנסה לתחום עם מערכת ה-Home.

אמזון מעולם לא דיווחה על נתוני המכירות של מוצריה שלה, כך שאין דרך להעריך בדיוק כמה מכשירי אקו נמכרו בתקופת החגים הנוכחית או מאז השקת המוצר. אנליסטים בחברת המחקר CIRP טוענים כי עד תקופת החגים נמכרו כ-5 מיליון מכשירי אקו מסביב לעולם. המספר העדכני כנראה גבוה הרבה יותר - מדובר באחד המוצרים הנמכרים ביותר באתר החברה, בין השאר בגלל ההנחה, בגובה 22%, שהורידה את מחיר המכשיר מ-180 דולר ל-140 דולר. אקו אזל לחלוטין מאתר החברה כבר לפני כשבוע, אבל היה זמין מספר ימים לאחר מכן ללקוחות שירות פריים. עכשיו, הוא אזל גם עבורם. גם האקו וגם האקו דוט, הגרסה הפשוטה והקטנה יותר של הרמקול, אזלו כעת לחלוטין.

למרבה האירוניה, דיווחים בתקשורת המקומית טוענים כי ניתן לרכוש את המוצרים המבוקשים דווקא בחנויות הפיזיות הבודדות שאמזון פעילה בהן, ובמחיר העדכני לרשת – כלומר 140 דולר, אחרי ההנחה. אמזון מפעילה כיום במתכונת ניסויית שלוש חנויות ספרים תחת ניהולה הישיר וכן מחזיקה באזור מכירה במספר עשרות חנויות ברחבי ארצות הברית. המוצר זמין גם בחלק מסניפי רשתות האלקטרוניקה שמוכרות את מוצרי אמזון, כגון בסט ביי. "בעקבות הדרישה, אנחנו ממליצים ללקוחות לרכוש את האקו אם הם רואים אותו זמין, בכל מקום" אמרה דוברת אמזון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות