אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפלאות החשבונאות: סקייליין תרשום רווח הון של 170 מיליון שקל בגלל שינוי שיטת חישוב צילום: גלעד קוולרצ'יק

נפלאות החשבונאות: סקייליין תרשום רווח הון של 170 מיליון שקל בגלל שינוי שיטת חישוב

סקייליין תתחיל לחשב את שווי נכסי המלונאות שלה לפי הערכות שווי שוטפות. עד כה בוצעו ההערכות לפי עלות היסטורית בחישוב פחת. החברה תחלק דיבידנד של 5 מיליון שקל

21.12.2016, 15:11 | אורן פרוינד

חברת סקייליין מקבוצת מישורים של גיל בלוטרייך צפויה לרשום רווח הון של 170 מיליון שקל בדוחות הרבעון הרביעי של 2016. סקיליין, שעוסקת בנדל"ן מניב בקנדה וארה"ב ובפיתוח של קרקעות בקנדה, דיווחה היום (ד') כי תעבור לשיטת חשבונאות חדשה החל מהדוחות הכספיים של הרבעון הרביעי.

קראו עוד בכלכליסט

החברה תרשום את אתרי הנופש והמלונאות שבבעלותה לפי שיטת "השווי ההוגן", בהתבסס על תקן החשבונאות הבינלאומי IAS 16. שיטת השווי ההוגן מאפשרת לסקייליין לרשום את הנכסים שלה בהתאם לשווי שלהם על בסיס הערכת שווי מעודכנת. זאת, בניגוד למודל הקודם שרשם את הנכסים בספרים לפי שיטת "העלות המופחתת" , כלומר לפי העלות ההיסטורית שלהם בניכוי הפחת שנצבר עד אותה תקופה.

סקייליין ציינה כי בהתאם להערכות שווי שבידיה מיום 31 בדצמבר 2015, הרכוש הקבוע, כפי שהוצג בדוחות הכספיים של החברה ליום 30 בספטמבר 2016, צפוי לגדול בכ-200 מיליון שקל ומכאן העלייה בהון העצמי.

בלייק ליון מנכ"ל סקייליין בלייק ליון מנכ"ל סקייליין בלייק ליון מנכ"ל סקייליין

בנוסף, השינוי החשבונאי צפוי להגדיל את היקף ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של חברת מישורים, בעלת השליטה בחברת סקייליין (50%), בכ-84 מיליון שקל, המשקף תוספת הון עצמי למניה של כ-2.8 שקלים. בסקיליין מיהרו לנצל את השיטה החדשה בכדי למשוך כספים החוצה. לראשונה מאז הנפקתה בחודש מרץ 2014, היא תחלק דיבידנד בסכום של כ-5 מיליון שקל.

בלייק ליון, מנכ"ל סקייליין, אמר היום בהקשר הזה כי "כיום קיים קושי בניתוח הביצועים והנכסים של החברה, עקב יישום שתי שיטות חשבונאיות עיקריות על הנדל"ן בבעלות החברה – שיטת העלות המופחתת בגין נכסים מלונאים ושיטת השווי ההוגן בגין נדל"ן להשקעה. יישום של גישת העלות המופחתת מקשה על המשקיעים בניתוח השווי הכלכלי הנוכחי של נכסי החברה. החל מהדוח התקופתי לשנת 2016, בכוונתנו ליישם את מדיניות השווי ההוגן, בדומה לחברות נדל"ן רבות הפועלות בישראל. אנו מאמינים כי שינוי השיטה החשבונאית יאפשר למשקיעים לנתח את החברה בפשטות ולהעריך נכונה את השווי הכלכלי הנוכחי של נכסי החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות