אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשיא לשעבר האנס משה קצב השתחרר מהכלא אחרי 5 שנים צילום: גדי קבלו

הנשיא לשעבר האנס משה קצב השתחרר מהכלא אחרי 5 שנים

עיכוב הביצוע של ההחלטה לשחרר את הנשיא לשעבר נועד לאפשר ערעור, אך המדינה הודיעה כי לא תערער והדגישה: "אין בהחלטה זו כדי להקל ולו במעט מחומרת מעשי האסיר, שבגינם דרשה הפרקליטות עונש מאסר משמעותי ביותר, שאכן הוטל עליו"

21.12.2016, 16:41 | נעמי צורף

הנשיא האנס משה קצב השתחחר לפני זמן קצר מכלא מעשיהו אחרי 5 שנים.

פרקליטות המדינה הודיעה היום לוועדת השחרורים כי לא תערער על החלטת הוועדה להורות על שחרורו של הנשיא לשעבר והאנס המורשע משה קצב. משירות בתי הסוהר נמסר כי בית הסוהר מעשיהו נערך לשחרורו המיידי של קצב וכי מנהל האגף התורני בבית הסוהר והעובד הסוציאלי הודיעו לו לפני מספר דקות על שחרורו. 

בהודעת הפרקליטות נכתב כי "לאחר התייעצות שנערכה עם כלל הגורמים המעורבים בעניין בפרקליטות, החליט פרקליט המדינה לאמץ את המלצת כל הגורמים הללו שנמסרה לו, לפיה אין מקום להגשת עתירה כאמור". עוד הודגש כי בכל שלושת הדיונים שקיימה עד כה ועדת השחרורים בעניינו של האסיר, הפרקליטות התנגדה לשחרורו המוקדם. בשני הדיונים הראשונים עמדתה זו התקבלה ואילו בדיון האחרון שהתקיים ביום א' השבוע עמדתה נדחתה והוועדה החליטה להורות על קיצור מאסרו. עוד נכתב כי הפרקליטות נוהגת לעתור כנגד החלטות של ועדת השחרורים רק כאשר היא סבורה שמדובר בהחלטה שהינה "בלתי סבירה באופן קיצוני או שההחלטה הינה בלתי חוקית".

להערכת הפרקליטות, אין סיכוי ממשי שעתירה שכזו תתקבל מפני שאין בה חריגה קיצונית ממתחם הסבירות.

המסקנה שלא מדובר בהחלטה בלתי חוקית או כזו שחורגת ממתחם הסבירות באופן קיצוני מבוססת על כך שקצב התנהג בכלא ללא דופי, ריצה חלק מתקופת השליש ועל כך שהוא עבר הליך טיפולי בחודשיו האחרונים בכלא.

"אין בהחלטה זו כדי להקל ולו במעט מחומרת מעשי האסיר, שבגינם דרשה הפרקליטות עונש מאסר משמעותי ביותר, שאכן הוטל עליו", נכתב בהודעת הפרקליטות. "טיפול הפרקליטות והמערכת המשפטית בעניינו של הנשיא לשעבר קצב הוכיח כי במדינת ישראל חל העיקרון של שוויון הכל בפני החוק במלוא עוצמתו. בהקשר זה, דין אחד לאדם הפשוט ביותר ולנשיא המדינה".

 

משה קצב (ארכיון), צילום: גדי קבלו משה קצב (ארכיון) | צילום: גדי קבלו משה קצב (ארכיון), צילום: גדי קבלו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות