אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רדיו פייסבוק: הרשת החברתית מאפשרת שידור של קול ללא וידיאו צילום: pixabay

רדיו פייסבוק: הרשת החברתית מאפשרת שידור של קול ללא וידיאו

תחום השידורים החיים בפייסבוק יכלול מעתה גם שידורי אודיו בלבד, מה שייקל על משתמשים שנמצאים באזורים ללא חיבור אינטרנט מהיר ויאפשר שידור פודקסטים

21.12.2016, 17:25 | רפאל קאהאן

פייסבוק הודיעה היום (ד') על הטמעה של תכונה חדשה ביכולת השידורים החיים. מעכשיו ניתן יהיה לשדר רק קול או מוזיקה ללא וידיאו. מה שהופך אותה באופן רשמי לסוג של תחנת רדיו אינטרנטית עבור המשתמשים. עד היום, מי שרצה לשדר רק צלילים או קול נאלץ להוסיף גם וידיאו, מה שהגביל את הקליטה במקומות בהם הגישה לאינטרנט הייתה מוגבלת כגון במדינות מתפתחות או באיזורי ספר. הפתרון החדש יאפשר לשדר תכני אודיו, החל מפודקאסטים, הרצאות, מוזיקה ותוכניות רדיו וכלה בחדשות.

קראו עוד בכלכליסט

התכונה החדשה תושק בהדרגה החל מהחודש הקרוב בשיתוף עם מספר גופי שידור גדולים כגון ה-BBC. הכניסה של הרשת החברתית לתחום מטשטשת עוד יותר את המיקוד שלה כפלטפורמת הזרמת תוכן ולא כגוף שידור. מן הסתם היכולת החדשה תקסום לגופי תקשורת, בעיקר תחנות רדיו או יוצרי פודקאסטים ושדרים עצמאיים שיוכלו מעתה לשדר את התכנים שלהם ללא צורך בגוף חיצוני כמו תחנת שידור.

יותר אפשרויות שידור גם לגופי תקשורת וחדשות, צילום: שאטרסטוק יותר אפשרויות שידור גם לגופי תקשורת וחדשות | צילום: שאטרסטוק יותר אפשרויות שידור גם לגופי תקשורת וחדשות, צילום: שאטרסטוק

האופציה החדשה בוודאי תקסום גם למוזיקאים, מוסדות חינוך וגופי פרסום, שיוכלו להעביר את החומרים שלהם בצורה דיסקרטית יותר מאשר דרך שידור וידיאו, שגם דורש ציוד טכני מתקדם ויקר יותר. כעת כל מה שנדרש ממשתמש שרוצה לשדר את הגיגיו לעולם זה מיקרופון ומחשב או סמארטפון.

פייסבוק לא ציינה אם היא מתכננת להציע תשלום לגופי שידור מובילים, כפי שהציעה בזמנו עם השקת פלטפורמת שידורי הלייב וידיאו. עם זאת, לא מן הנמנע ששידורים פופולריים במיוחד יזכו את יוצריהם או את גופי השידור שעומדים מאחוריהם ביכולת לדרוש תמורה עבורם מפייסבוק. תחנות רדיו בוודאי ישמחו להשתמש ביכולת החדשה כדי להגדיל את קהל המאזינים שלהם שנמצא בירידה בשנים האחרונות ועבור פייסבוק זו דרך טובה להגדיל את היקף השימוש באפליקציה ובאתר שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות