אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש עיכב בשבוע את הליכי הכינוס נגד חברת קריגר צילום: עמית שעל

ביהמ"ש עיכב בשבוע את הליכי הכינוס נגד חברת קריגר

לטענת החברה, הבקשות לכינוס נכסים בגלל עיכוב בפרויקט בשכונת צהלה בת"א הוגשו בחוסר אחריות; דיירי פרויקט נוסף טוענים כי קריגר מעכבת ביצוע בפרויקט במשך שנתיים וחצי

21.12.2016, 18:16 | דותן לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב עיכב היום (ד') את ההחלטה בעניין כינוס הנכסים שהגיש בנק הפועלים נגד חברת קריגר עד להחלטה חדשה שתתקבל לאחר דיון של שני הצדדים בבית המשפט ב-28 בדצמבר.

לטענת החברה, הבקשות לכינוס נכסים ופשיטת רגל הוגשו בחוסר אחריות היות ומדובר בפרויקט שכמעט הושלם ונמכרו בו כבר 2 דירות, כמו כן, דירה נוספת צפויה להימכר ב-4 מיליון שקל וקיימת ערבות חלוטה אצל הדיירים בגובה 1.7 מיליון שקל.

בחברת קריגר טענו, באמצעות עו"ד גלעד נרקיס, כי מדובר בצעד קיצוני ביותר המבוסס על חיפזון הבנק ותוך התעלמות מנתוני הפרויקט. לדברי החברה, מדובר בפרויקט שהתנהל בחשבון ליווי סגור, תוך ליווי שוטף של הבנק ולכן, היתה שקיפות מלאה גם עבור הבנק.

אילוסטרציה, צילום: יח"צ אילוסטרציה | צילום: יח"צ אילוסטרציה, צילום: יח"צ

עוד הם טוענים, כי חברת קריגר היא המובילה בתל אביב בתחום חיזוק המבנים וכי מדובר בחברה רצינית אשר חתומה על כ-60 פרויקטים שונים. לגבי הפרויקט ברחוב ענתות שבגינו הוגשה בקשת הכינוס הם אומרים כי שמאי קבע שמדובר בפרויקט עם שיעור רווחיות של 21.9%. בנוגע להשבתת הפעילות בפרויקט נטען על ידם, כי היא לא הושבתה כליל אלא מתנהלת לפרקים ובהילוך איטי.

עוד פרויקטים תקועים

בתוך כך, ולמרות הטענות על מצבה הטוב של קריגר ל"כלכליסט" נודע על פרויקטים נוספים שלא מתנהלים קשורה ותקועים בשלבים שונים.

כך למשל, פרויקט ברחוב ברגסון 5 ברמת אביב תקוע כשנתיים וחצי והבנייה בו טרם החלה למרות שהתקבל לו היתר בנייה. בפרויקט זה חתמו הדיירים מול חברת קריגר ולטענתם בשלב מסוים הצטרפה אל הפרויקט חברת חג'ג'. מדובר בבניין בן 4 קומות על קומת עמודים. בפרויקט זה מתוכננת תוספת קומות בהתאם לתמ"א 38/1. לטענת דיירים בבניין במשך תקופה ארוכה החברה לא משתפת פעולה, לא עונה למיילים או לפניות הדיירים. "הגענו למצב שיש חוסר אמון, הם ניתקו מגע ויותר מ-8 חודשים לא שמענו מהם", אמר דייר בפרויקט.

לאור בקשת הדיירים להשתחרר מהחוזה עם החברה מתקיים הליך בוררות בו מעורבת גם חברת חג'ג'. הליך הבוררות צפוי להסתיים בחודש ינואר הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות