אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה סנדל את טראמפ: השתמש בחוק משנת 1953 כדי למנוע קידוחי נפט בקוטב הצפוני צילום: איי פי, אי פי איי

אובמה סנדל את טראמפ: השתמש בחוק משנת 1953 כדי למנוע קידוחי נפט בקוטב הצפוני

בניגוד לצווים נשיאותיים, שאותם יכולים הנשיאים שלא חתמו עליהם לבטל אם עברו פחות משנתיים מאז הוצאתם, החוק שעליו התבססה החלטתו של אובמה לא כולל סעיף ביטול

21.12.2016, 19:27 | מערכת כלכליסט

נשיא ארה"ב ברק אובמה חתם אתמול על איסור חסר תקדים על קידוחים בחוג הארקטי. אף שהנשיא כבר חתם בעבר על צו נשיאותי דומה, הפעם התבסס אובמה על חוק משנת 1953, שיקשה מאוד על הנשיא הנבחר דונלד טראמפ להפוך את ההחלטה.

קראו עוד בכלכליסט

החוק מאפשר לנשיא ארה"ב לאסור על מכירת זכיונות לחיפוש וקידוח מחצבים בשטחים שבשליטת ממשלת ארה"ב בחוג הקוטב הצפוני. בניגוד לצווים נשיאותיים, שאותם יכולים הנשיאים שלא חתמו עליהם לבטל אם עברו פחות משנתיים מאז הוצאתם, החוק שעליו התבססה החלטתו של אובמה לא כולל סעיף שמאפשר לנשיא חדש לבטל את ההחלטה.

במהלך קמפיין הנשיאות שלו הבטיח טראמפ לחלק יותר זכיונות חיפושי וקידוחי נפט וגז בשטחים שבבעלות הממשל הפדרלי. בהודעתו היום אמר אובמה כי ימנע פעולות כאלו ב"נתח מהמים שבשליטתנו בחוג הארקטי ובחלק מהשטחים שבאוקיינוס האטלנטי".

ממשלת קנדה היתה שותפה למהלך של וושינגטון והודיעה גם היא אתמול על איסור בן 5 שנים על חיפושי וקידוחי נפט וגז בשטחי הקוטב הצפוני שבשליטת קנדה. "הצעד שלנו, יחד עם הצעד המקביל של ממשלת קנדה, מגן על מערכות אקולוגיות ייחודיות שלא קיימות בשום מקום אחר על פני כדור הארץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות