אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיליונר אמריקאי המקורב לרה"מ נתניהו רכש מאחיו 50% מבית הוריהם צילום: גטי אימג'ס

מיליונר אמריקאי המקורב לרה"מ נתניהו רכש מאחיו 50% מבית הוריהם

ספנסר פרטריץ׳ שילם 4.24 מיליון שקל תמורת חלקו בבית ויהיה שותף בו יחד עם ראש הממשלה; הדובר של נתניהו: "העסקה נעשתה במחיר השוק, על פי הערכת שמאי, ודווחה לרשויות המס"

21.12.2016, 20:53 | אביב גוטר ושחר אילן

ספנסר פרטריץ' (Spencer Partrich), יזם נדל"ן אמריקאי ומקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, רכש מאחיו הצעיר עדו נתניהו מחצית מבית הוריהם בשכונת קטמון בירושלים. מדובר בבית ילדותם של האחים נתניהו ברחוב הפורצים 4 אותו הוריש להם אביהם בנציון שווה בשווה. פרטריץ' שילם 4.24 מיליון שקל תמורת חלקו בבית ויהיה שותף בו יחד עם ראש הממשלה.

לפי נתוני משרד המשפטים ועיריית ירושלים, הבית משתרע על שטח של 528 מ"ר בשתי קומות, בשונה משאר הבנייה ברחוב המאופיינת בבניינים בני 4-5 קומות. גורמים בענף הנדל"ן בירושלים טוענים כי ייתכן שלנכס זכויות בנייה, כך שייתכן שפרטריץ'  ירצה להשביח אותו, אולם הוא תלוי בהסכמתו של נתניהו, אחרת יצטרך לפנות לבית המשפט ולבקש פירוק שיתוף.

הבית של משפחת נתניהו ברחוב הפורצים, צילום: zoomap הבית של משפחת נתניהו ברחוב הפורצים | צילום: zoomap הבית של משפחת נתניהו ברחוב הפורצים, צילום: zoomap

פרטריץ' המיליונר הוזכר בעבר בתחקיר של תוכנית ''המקור'' שקיבל את הכינוי "המונית האווירית לארה"ב" בספר הטלפונים נתניהו יחד עם המילים "חבר" ו"עשיר". ב"המקור" חשפו כי נתניהו טס במטוסו הפרטי של פרטריץ' עשרות פעמים. 

דוברו של ראש הממשלה ניר חפץ מסר בתגובה בשמם של עדו ובנימין נתניהו: "עסקת המכירה בין עדו נתניהו לבין ספנסר פרטריץ' נעשתה במחיר השוק, על פי הערכת שמאי, ודווחה לרשויות המס. ראש הממשלה אינו צד בעסקה". האחים נתניהו ציינו עוד ש"משרד שמרון-מולכו מייצג את עדו נתניהו מזה עשרות שנים".

חפץ העביר תגובה גם מטעמו של ספנסר פרטריץ': "הנכס נרכש על ידי כאדם פרטי מעדו נתניהו, ולא מראש הממשלה, במחיר שנקבע על פי הערכת שמאי". פרטריץ' ציין כי "מדובר בקרקע שיש בה זכויות בנייה בלתי מנוצלות המאפשרות תוספת קומות. לדבריו, "אני שוקל לבנות במקום דירת מגורים לעצמי, או מוזיאון וארכיון, או לשלב בין שני הדברים. עדיין לא חלטתי באיזו חלופה לבחור".

הסיפור נחשף לראשונה ב"הארץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
בנו של ביבי קנה קרטון ביצים במכולת
כתבינו מדווחים כי עסקה נרקמת בין בנו של ביבי ובעל המכולת (שמעון) לממכר של קרטון ביצים אשר בנו של ביבי מתכוון לשים בשקית ולקחת עמו הבייתה. שמעון הוא מקורב של שלום גרוס, הלוא הוא קרוב של דיוויד גרוס, ששמו נקשר ב"עושר" ו"ממון". "הארץ" חשף לראשונה שיש אנשים עשירים נוספים (!) ושיש גם להם קרובים (!) שייתכן שגם הם קשורים למכולת - ואולי אפילו קונים בה מצרכים. כתבינו מוסרים שלעיתים בעל המכולת (שמעון) מוסר מצרכים לבנו של נתניהו ללא כל תשלום לאחר שהנ"ל מוסר לו את מילות הקוד "תרשום לי".
חשיפת הארץ  |  22.12.16
לכל התגובות