אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הרישוי בקליפורניה הוריד את אובר מהכביש

משרד הרישוי בקליפורניה הוריד את אובר מהכביש

רישיון הרכב של צי המכוניות האוטונומיות של אובר בסן פרנסיסקו נשלל לאחר שהן תועדו מבצעות עבירות תנועה. החברה מחפשת עיר אחרת להפעיל בה את השירות

22.12.2016, 11:10 | עומר כביר

אובר נאלצה להפסיק את פעילות צי המכוניות האוטונומיות שלה בסן פרנסיסקו, אחרי שמשרד הרישוי בקליפורניה שלל את רישיון הרכב של 16 המכוניות. כעת מחפשת החברה עיר אחרת להפעיל בה את הצי.

קראו עוד בכלכליסט

הצי האוטונומי של אובר הגיע לסן פרנסיסקו בשבוע שעבר, אחרי שמוקדם יותר השנה החל לפעול בפיטסבורג. אף שלא מדובר בחברה הראשונה שרכבים אוטונומיים שלה נוסעים בכבישים, בניגוד לחברות אחרות אובר לא עושה זאת במסגרת ניסוי סגור והמכוניות האוטונומיות שלה ניתנות להזמנה דרך האפליקציה של החברה ומשולבות בעבודה עם צי הרכב הרגיל.

מונית אוטונומית של אובר. יש נהג ברכב כל זמן הנסיעה, צילום: אי פי איי מונית אוטונומית של אובר. יש נהג ברכב כל זמן הנסיעה | צילום: אי פי איי מונית אוטונומית של אובר. יש נהג ברכב כל זמן הנסיעה, צילום: אי פי איי

ואולם, פעילות החברה בסן פרנסיסקו נתקלה בבעיות רגולטוריות למן הרגע הראשון, כשמשרד הרישוי של קליפורניה קבע שעל אובר לבקש היתר מיוחד על מנת להפעיל את מכוניות אוטונומיות. זאת, בדומה לחברות אחרות שמפעילות כלי רכב אלו. באובר סרבו לבקש היתר, וטענו שאין צורך בו, מכיוון שנהג אנושי נמצא ברכב ומפקח על נסיעתו.

במשרד הרישוי של קליפורניה לא השתכנעו מהטיעונים, והגיבו בשלילת רישיון הרכב של 16 המכוניות האוטונומיות של אובר שפעילות בסן פרנסיסקו. "רישיון הרכב הונפק שלא כדין, שכן כלי הרכב לא סומנו כרכבי ניסוי", נמסר. "אובר הוזמנה לבקש היתר, כדי שכלי הרכב שלה יוכלו לפעול באופן חוקי בקליפורניה".

מאובר נמסר בתגובה: "אנחנו בודקים איפה אפשר לפרוס מחדש את המכוניות האלו, אבל עדיין מחוייבים לקליפורניה ב-100% ונכפיל את מאמצינו לקידום כללים ישימים בכל המדינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות