אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה שמותר בחג המולד בדובאי אסור בישראל

מה שמותר בחג המולד בדובאי אסור בישראל

הרבנות בישראל אוסרת על הצבת עצי אשוח בבתי המלון במהלך חגי סוף השנה ואף מאיימת בנטילת הכשרות. לעומת זאת אפילו במדינות מוסלמיות מצבים עצי חג מולד במקומות ציבוריים. לאן נעלמה "ישראל כאי של תרבות מערבית בג'ונגל של מדינות אסלאמיות חשוכות"

22.12.2016, 14:21 | יוסי פישר
כמדי שנה אנו בתקופת החגים הנוצרים – חג המולד והשנה האזרחית החדשה - מנהלי בתי המלון בעיקר בירושלים אך לא רק, רוצים לקשט אותם עם עצי אשוח מקושטים. זו התקופה בה עשרות ואולי מאות אלפי תיירים, בעיקר נוצרים באים לחגוג את חג המולד בירושלים ולבקר בבית לחם.

בתי המלון בסך הכל רוצים לספק ללקוחותיהם קצת מאווירת החג אליה הם רגילים, אך לצערנו, כמדי שנה יוצאת הרבנות בערי ישראל השונות ובעיקר בירושלים נגד הנוהג הזה.

המלונאים מתלוננים, סוכני הנסיעות מתלוננים אך הרבנות מצידה ׳נעמדת על רגליה האחוריות׳ ומאיימת באופן גלוי ולפעמים בדרכים אחרות שמלונות שיעמידו עצי חג המולד בלובי של המלונות עשויים למצוא עצמם בסכסוך מול הרבנות.

עץ חג המולד בקניון Emirates בדובאי, צילום: יוסי פישר עץ חג המולד בקניון Emirates בדובאי | צילום: יוסי פישר עץ חג המולד בקניון Emirates בדובאי, צילום: יוסי פישר

מה סוד כוחה של הרבנות מול המלונות? הרבנות היא הגוף היחיד בישראל המעניק למלונות תעודות כשרות. ללא תעודת כשרות בתוקף יתקשו המלונות לערוך אירועים כמו חתונות, שבתות חתן, בריתות ואפילו ימי עיון לוועדים. איזו קבוצה של ועד עובדים תזמין חופשה במלון שאין לו תעודת כשרות?

גם בתאילנד מקשטים בעצי אשוח

התיירנים והגופים המייצגים אותם מנסים ׳ללכת על ביצים׳. מצד אחד קיים הלחץ של המלונות להתאים עצמם ללקוחותיהם, ומהצד השני התיירנים מבינים שמאבק מול הרבנות הוא קרב אבוד מראש. אז מה שעושים זה "שחרור לחצים מבוקר". קצת יחסי ציבור וזהו.

עץ חג המולד בקניון באבו דאבי, צילום: יוסי פישר עץ חג המולד בקניון באבו דאבי | צילום: יוסי פישר עץ חג המולד בקניון באבו דאבי, צילום: יוסי פישר

מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, אך חיים בה לא מעט אזרחים נוצרים. מעבר לכך, אנו מדינת תיירות המנסה להציג עצמה בעולם כמדינה של חופש דת לכל. עץ חג המולד הוא מסורת שאינה דתית בעליל. גם בברית המועצות הקומוניסטית היו עצי אשוח מקושטים. גם בתאילנד הבודהיסטית עצי האשוח מקשטים את המלונות.

כדי להבהיר כמה אבסורדית היא עמדת הרבנות בואו נתבונן בשתי נסיכויות במפרץ הפרסי, דובאי ואבו דאבי שבהן חלים חוקי האסלאם. אולם כשמגיעים לנושא עצי האשוח המקושטים, ניתן למצוא את אלו בבתי המלון, מרכזי הקניות ואפילו בשדות התעופה שלהן. הסיבה כנראה היא שבאבו דאבי אין רבנות.

היכן משרד התיירות והשר שבראשו יריב לוין? מדוע הם לא נלחמים עבור התיירים והתיירנים הישראלים? התשובה לכך היא פשוטה. כאשר ממשלה מורכבת מקואליציה ימנית, דתית, שר התיירות מעדיף שלא "לסכן" את עצמו מול בוחריו ומפלגות הקואלציה, אז לתיירים לא יהיה עץ אשוח במלון.

לכן, בפעם הבאה שאנו מצהירים כלפי העולם שאנו "אי של תרבות מערבית בג'ונגל של מדינות אסלאמיות חשוכות", תזכרו ברבנות הראשית שלנו.

הכותב הוא מומחה תיירות, בעלי חברת VISION HOSPITALITY & TRAVEL

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות