אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים השעתה עד סוף השנה את יישום נוהל העברת תמיכות צילום: חגי הירשפלד

ועדת הכספים השעתה עד סוף השנה את יישום נוהל העברת תמיכות

עפ"י הנוהל הקיים, אגף התקציבים באוצר ומשרדי הממשלה חייבים להעביר הסברים להעברות התקציביות. הוועדה החליטה להשעות את הנוהל בגלל העומס הגדול של העברות תקציביות בהיקף של עשרות מיליארדים הצפוי עד סוף השנה

22.12.2016, 15:59 | שחר אילן

ועדת הכספים החליטה להשעות את נוהל העברת המידע על ההעברות התקציביות עד סוף השנה. זאת, בשל העומס הגדול של העברות תקציביות בהיקף של עשרות מיליארדים הצפוי עד סוף השנה והחשש שחלק מההקצבות לא יעברו.

כבר היום צפויות שתי העברות על פי הנוהל המקוצץ, אחת למוסד והשנייה תקציבים למגזר הערבי. יו"ר ועדת השקיפות של הכנסת, ח"כ סתיו שפיר, התנגדה בחריפות להשעיית הנוהל שהושג בעקבות מאבק שלה. היא טענה שהיקף הכספים שיעבור עד סוף השנה גדול מהיקף הכספים שהועבר עד כה והמשמעות היא "שרוב הכספים לא עוברים לפי הנוהל. האוצר מתייחס לכנסת כאל מטרד ומזלזל בה". 

סתיו שפיר ומשה גפני בוועדת כספים (ארכיון) סתיו שפיר ומשה גפני בוועדת כספים (ארכיון) סתיו שפיר ומשה גפני בוועדת כספים (ארכיון)

על פי הנוהל הקיים אגף התקציבים באוצר ומשרדי הממשלה חייבים להעביר הסברים להעברות התקציביות. לחברי הכנסת ניתנת אפשרות לשאול שאלות לפני הדיון ולבקש השלמות מה שיכול לעכב את האישור מספר ימים. כיוון שנותרו רק מספר ימים בודדים עד סוף השנה הציע יו"ר ועדת הכספים משה גפני השעיה חלקית של הנוהל - עד סוף השנה לא יתבקשו הסברים לפני הישיבה. במקום זה המשרדים יידרשו לשלוח נציגים עם כל המסמכים וחברי הועדה יוכלו לשאול שאלות במקום.

גפני אמר כי "יש עשרות עשרות של העברות שאם הולכים לפי הנוהל הקיים אנחנו חותכים חצי מהתקציב, ביניהן דברים מאוד חיוניים וזה יזקף לחובתנו ולחובתי". שפיר ציינה שהמדינה התחייבה בפני בג"ץ להפעיל את הנוהל. גפני אמר שהתייעץ עם היועצת המשפטית של הוועדה עו"ד שגית אפיק והיא הסכימה לנוהל ההשעיה הזמנית.

שפיר מצאה עצמה מצביעה לבד נגד השעיית הנוהל. חברי הכנסת האחרים מהאופוזיציה נמנעו ואילו חברי הכנסת הערבים יצאו מהאולם. זאת, משום שהיום אמורות לעבור הקצבות רבות למגזר הערבי ובסופו של דבר נדחו לסוף השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות