אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספן גרופ מוכרת את חלקה במבנה מסחרי בשוויץ תמורת 125 מיליון שקל צילום: ישראל הדרי

אספן גרופ מוכרת את חלקה במבנה מסחרי בשוויץ תמורת 125 מיליון שקל

הנתח של אספן בנכס עמד על 50% והעסקה נעשתה על פי שווי של 250 מיליון שקל למבנה - החברה תרשום רווח של 3 מיליון שקל על המכירה

22.12.2016, 17:15 | אורן פרוינד

חברת אספן גרופ שמנוהלת על ידי גיא פרג (יו"ר) ובשליטת רוני צארום חתמה היום על הסכם למכירת מלוא אחזקותיה (50%) במבנה מסחרי בשוויץ, תמורת 125 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

תמורת העסקה מבטאת לנכס שווי של כ-250 מיליון שקל (כ-66.5 מיליון פרנק שוויצרי) והיא משקפת תשואה ברוטו של 4.7%. אספן תרשום בעקבות המכירה רווח של כ-3 מיליון שקל (כ-0.8 מיליון פרנק שוויצרי) ותיהנה מתזרים פנוי של כ-34 שקל (כ-9 מיליון פרנק שוויצרי).

המבנה המסחרי בשוויץ נרכש על ידי אספן גרופ ושותפה השוויצרי (50%-50%) בשנת 2011, בעלות של כ-50 מיליון פרנק שוויצרי. מאז ועד עתה השביחה החברה את ערך הנכס, נהנתה במהלך השנים מרווחים בגין עליית ערכו והחזירה, עוד טרם המכירה, את מלוא ההון העצמי שהושקע בנכס.

אספן גרופ פועלת בעיקר ברכישה וניהול של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשיה, לוגיסטיקה, בישראל, בגרמניה, בהולנד ובשוויץ. בנוסף היא עוסקת בהשקעה וניהול חוות סולאריות ומתקנים לייצור חשמל בישראל ובאיטליה, באמצעות צדדים שלישיים (EPC). בבעלות הקבוצה מבנים להשכרה בישראל ובחו"ל בשווי נכסי כולל של כ-2.1 מיליארד שקל, בשטח כולל של כ-341 אלף מ"ר. חלק החברה בשטח הכולל של הנכסים המניבים הוא כ-315 אלף מ"ר, המושכרים לכ-260 שוכרים בתפוסה של כ-92%.

מימין: בעל השליטה רוני צארום והיו"ר גיא פרג, צילום: מורג ביטן מימין: בעל השליטה רוני צארום והיו"ר גיא פרג | צילום: מורג ביטן מימין: בעל השליטה רוני צארום והיו"ר גיא פרג, צילום: מורג ביטן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות