אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דובר צה"ל מוטי אלמוז מונה לראש אכ"א צילום: מאור סוויסה

דובר צה"ל מוטי אלמוז מונה לראש אכ"א

שר הביטחון אביגדור ליברמן אישר את החלטת הרמטכ"ל למנות את תת-אלוף מוטי אלמוז לראש אגף כוח האדם במקום האלוף חגי טופולנסקי שפרש בעיצומה של חקירת מצ"ח נגדו בעקבות גניבת מחשבו הצבאי. אלמוז בן ה-49 הוא איש חיל ההנדסה הראשון שיקבל דרגת אלוף

22.12.2016, 17:24 | איתי בלומנטל, ynet

שר הביטחון אביגדור ליברמן אישר את החלטת הרמטכ"ל למנות את דובר צה"ל תת-אלוף מוטי אלמוז לראש אגף כוח האדם במקום האלוף חגי טופולנסקי שפרש בעיצומה של חקירת מצ"ח נגדו בעקבות גניבת מחשבו הצבאי.

בהתאם להחלטת הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, אלמוז יועלה לדרגת אלוף ויחליף את האלוף טופולנסקי שסיים את תפקידו לאחר שנתיים ושלושה חודשים.

אלמוז בן ה-49, חקלאי במקצועו, הוא קצין ההנדסה הראשון שהגיע לדרגת אלוף. הוא נשוי, אב לחמישה ומתגורר בכפר תבור. שתיים מבנותיו משרתות בצה"ל - האחת כקצינה בחיל הרפואה והשנייה כמדריכת חי"ר.

בשנת 1985 התגייס אלמוז לחיל ההנדסה ועד שנת 2000 מילא שורת תפקידים בחיל, מחייל ועד למג"ד. בשנת 2002 מונה למפקד ההנדסה של פיקוד הדרום וכעבור שנתיים מונה למפקד חטיבת הבקעה. בשנים 2006-2007 שימש אלמוז כקצין אג"ם בפקוד המרכז ובשנת 2007 מונה לראש מטה פיקוד המרכז, תפקיד אותו מילא עד שנת 2010. בנובמבר 2010 מונה אלמוז לראש המינהל האזרחי ביהודה ושומרון וכעבור שלוש שנים הפך לדובר צה"ל.

תת-אלוף מוטי אלמוז. יועלה לדרגת אלוף, צילום: מאור סוויסה תת-אלוף מוטי אלמוז. יועלה לדרגת אלוף | צילום: מאור סוויסה תת-אלוף מוטי אלמוז. יועלה לדרגת אלוף, צילום: מאור סוויסה

אלמוז הוא בעל תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני בלימודי צבא וביטחון מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

בשבוע שעבר פנה האלוף טופולנסקי לרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט בבקשה לסיים את תפקידו בשל גניבת המחשב מביתו. טופולנסקי ציין בפני הרמטכ"ל כי כל חייו חונך לקחת אחריות וכך גם דרש מפקודיו. עוד אמר כי צה"ל בכלל ומעמדו בפרט חשובים לו, ותקוותו היא כי מעשה זה יעביר את המסר הנכון למשרתים ולציבור.

הרמטכ"ל קיבל את בקשתו של טופולנסקי וציין כי היא מתקבלת בלב כבד מתוך הערכה אישית עצומה לאלוף. עוד ציין כי מדובר בקצין מוערך ורב זכויות, טייס קרב שנתן את כל חייו למען ביטחונה של מדינת ישראל ומעשיו הם ביטוי לנורמה הנדרשת מכל מפקד.

על פי החשד, כנופיית גנבים היא שאחראית לפריצה במועצה האזורית באר טוביה. אותה כנופיה פרצה לחמש דירות במהלך הלילה, וגנבה מכוניות, מחשבים, טלפונים ניידים וארנקים. בין היתר היא פרצה לביתו של אלוף טופולנסקי. הגנבים נכנסו לביתו של ראש אכ"א מחלון המטבח, ועל פי החשד גנבו גם את מכוניתה של בתו.

בעקבות זאת פתחה משטרת מרחב לכיש בחקירה יחד עם המשטרה הצבאית החוקרת. במצ"ח בודקים עם המשטרה האם הפריטים שנגנבו מביתו של אלוף טופולנסקי הכילו מידע מסווג וממקדים את החקירה במישור המודיעיני. טרם נעצרו חשודים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות