אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עושה בשביל מדינה: יואב פלאטו שרון נכנס לתחום חיזוק המבנים

עושה בשביל מדינה: יואב פלאטו שרון נכנס לתחום חיזוק המבנים

הפעילות תתבצע בשיתוף עם היזם גיל רופא ומשפחת יוסף המחזיקה בבעלות מפעל רמט טרום ופועלת גם כקבלן ביצוע; תתמקד במרכז הארץ

22.12.2016, 19:34 | דותן לוי

יואב פלאטו שרון, בנו של הח"כ לשעבר ואיש העסקים שמואל פלאטו שרון, החל בפעילות תמ"א 38 במרכז הארץ בשיתוף עם היזם גיל רופא ועם האחים תומר ואיל יוסף. הפעילות תכלול הן יזמות והן ביצוע על ידי האחים יוסף המחזיקים בבעלות על מפעל רמט טרום ופועלים בנוסף כקבלני ביצוע.

קראו עוד בכלכליסט

עיקר הפרויקטים של הקבוצה יתמקדו בתמ"א 2 (הריסה ובנייה מחדש) אם כי יבחנו גם פרויקטים מסוג תמ"א 1 (תוספת זכויות בנייה על מבנה קיים). עיקר הפעילות תתרכז בהרצליה, תל אביב, רמת השרון וקרית אונו. כיום יש לקבוצה שנמצאת בתחילת דרכה ארבעה פרויקטים בעבודה ושלושה בשלבים סופיים של חתימות.

יואב פלאטו שרון יואב פלאטו שרון יואב פלאטו שרון

"אנחנו מבינים שהצורך במדינת ישראל הוא לחזק מבנים. אין הרבה קרקעות היום במרכזי ערים שאפשר למכור במחירי פרימיום, בתל אביב או בהרצליה", הסביר שרון אשר התייחס גם לתחרות בין היזמים, "יש תחרות, יש הרבה יזמים שמתמודדים על פרויקטים, היתרון שלנו הוא שאנחנו מגיעים עם קבלן ביצוע, עשינו שותפות עם רמט, החלטנו ללכת רק על פרויקטים של תמ"א ולא על פינוי בינוי".

רופא, שותפו של שרון הסביר את השותפות עם משפחת יוסף: "הבנו שבתחום התמ"א הבעיה העיקרית היא קבלני הביצוע, יזמים נתקעים בשלב החתימה עם הקבלן ונאלצים להתפשר על קבלני ביצוע לא מספיק איכותיים שקשה לעבוד איתם. הגדרנו את חסם קבלן הביצוע וזיהינו שלא מעט מהמבצעים של העסקאות האלה הם קבלני שיפוצים ששדרגו את עצמם לפרויקטים כאלה. החלטנו שאם נכנסים לענף הזה אנחנו חייבים שותפות ומשם התגלגלנו לרמט".

פלאטו שרון ורופא הקימו את החברה יחד בשנת 2008 כאשר עד כה פעלו בעיקר בת"א למעט פרויקטים בודדים. במקביל לעיסוקם בענף הנדל"ן, גיל ויואב מנהלים את חברת הטכנולוגיה ג'וגאנו סיסטמס המתמחה בפיתוח מוצרים להתייעלות אנרגטית. פעילות היזום שלהם מבוצעת באמצעות חברת פלארו החזקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות