אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חלל תקשורת בוחנת גיוס אג"ח ב-2 סדרות חדשות על מנת לממן את רכישת הלוויין עמוס 17 צילום: אוראל כהן

חלל תקשורת בוחנת גיוס אג"ח ב-2 סדרות חדשות על מנת לממן את רכישת הלוויין עמוס 17

עמוס 17 יעלה לחלל תקשורת 161 מיליון דולר והוא צפוי להיות מוכן ברבעון הראשון של שנת 2019. הלוויין צפוי להחליף את עמוס 5 - שהקשר עמו אבד

23.12.2016, 08:34 | גיל קליאן
חלל תקשורת שבשליטת שאול אלוביץ' דיווחה אמש כי היא בוחנת הנפקת שתי סדרות אג"ח חדשות כדי לממן את פרויקט הענק של רכישת הלוויין עמוס 17 מחברת בואינג. סדרות אלה יובטחו בשעבודים על נכסי הלוויין העתידי עמוס 17, וכן שעבודים על נכסי הלוויין הוותיק יותר עמוס 3.

קראו עוד בכלכליסט

עמוס 17 יעלה לחלל תקשורת 161 מיליון דולר והוא צפוי להיות מוכן ברבעון הראשון של שנת 2019.

החברה דיווחה כי ההתקשורת מול בואינג כוללת גם את שיגור הלוויין - כלומר הוא יימסר לחברה הישראלית כאשר הוא כבר שוגר לחלל ונמצא במסלול סביב כדור הארץ - לאחר בדיקת תקינות מערכות. עם זאת, חלל תקשורת דיווחה כי היא עדיין בוחנת אפשרות לשגר את הלוויין החדש באמצעות חברת SpaceX של אלון מאסק - החברה שהיתה אחראית על השיגור הכושל של עמוס 6.

הדחיפות ברכישת לוויין חדש והעלאתו מתחזקת על רקע העובדה כי אם עד נובמבר 2019 לא ישוגר לאוויר לוויין חדש, שלוש שנים לאחר שאבד הלוויין עמוס 5, בתוספת הארכה של שנה על ידי האו"ם, הנקודה השמורה לחברה בחלל תועבר על ידי האו"ם לגורם אחר.

החברה פנתה לבואינג, יצרן אמריקאי ענק שיוכל לעמוד בלוחות הזמנים ולספק את הלוויין תוך שנתיים. השאלה שנותרה היא מי היצרן שיחליף את עמוס 6.

פיצוץ עמוס 6 בשיגור, צילום: אי פי איי פיצוץ עמוס 6 בשיגור | צילום: אי פי איי פיצוץ עמוס 6 בשיגור, צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות