אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דויטשה בנק וקרדיט ישלמו 12.5 מיליארד דולר על חלקם במשבר הסאב פריים צילום: בלומברג

דויטשה בנק וקרדיט ישלמו 12.5 מיליארד דולר על חלקם במשבר הסאב פריים

דויטשה בנק ישלם 7.2 מיליארד דולר - נמוך משמעותית מההערכות המוקדמות לתשלום של 14 מיליארד דולר. קרדיט סוויס ישלם פיצוי כולל של 5.3 מיליארד דולר. הסכומים נדרשים לאישור סופי של משרד המשפטים האמריקאי

23.12.2016, 09:07 | שירות כלכליסט

דויטשה בנק ישלם 7.2 מיליארד דולר על חלקו במכירת ניירות ערך מגובי משכנתאות לציבור האמריקאי - מכירה שהובילה למשבר הסאב פריים של 2008, ונוהלה על ידי כל הגופים הפיננסיים הגדולים בעולם. קרדיט סוויס ישלם סכום של 5.3 מיליארד דולר על אותה פרשה. כך הודיעו היום (ו') שני הבנקים.

קראו עוד בכלכליסט

הסכומים עדיין צריכים לקבל את אישור משרד המשפטים בארה"ב. במקרה של דויטשה, מדובר בסכום נמוך משמעותית מהערכות קודמות, שציפו כי הבנק ישלם סכום של 14 מיליארד דולר כפיצוי לציבור על חלקו במשבר הענק. 

דויטשה הסכים לשלם קנס של 3.1 מיליארד דולר, וכן לספק תשלומי סעד בהיקף של 4.1 מיליארד דולר ללקוחות האמריקאיים שלו. הבנק מעריך שירשום הוצאה של 1.17 מיליארד דולר לפני מס לרבעון הזה, כתוצאה מהקנס. את התשלומים ללקוחות הבנק יכול לפרוס על פני 5 שנים. בכל מקרה, הבנק אינו צופה שהתשלומים ישפיעו מהותית על רווחיו לשנת 2016.

קרדיט סוויס הסכים לשלם לרשויות האמריקאיות 2.48 מיליארד דולר, וכן הודיע כי ישלם סעד של 2.8 מיליארד דולר ללקוחותיה במהלך תקופה של 5 שנים. "קרדיט סוויס תרשום הוצאה לפני מס של כ-2 מיליארד דולר בנוסף להפרשות הקיימות לשם עניינים אלו. הדבר יתבטא בתוצאות הבנק לרבעון הרביעי של 2016", נאמר בהודעה.

 

ממשל אובמה גם הגיש תביעה נגד ענקית הפיננסים הבריטית ברקליס בגין מכירות בהיקף של 30 מיליארד דולר "שיש בהן מן ההונאה", מצד הבנק.

הודעות דרמטיות אלו, בסמיכות כה גדולה, מצביעים על הבהילות שבה מנסים בכירי משרד האוצר בממשלת אובמה לפתור את שאריות החקירות נגד הבנקים המובילים בטרם יעזבו את תפקידם באמצע ינואר.

מנכ"ל דויטשה בנק ג מנכ"ל דויטשה בנק ג'ון קריאן | צילום: בלומברג מנכ"ל דויטשה בנק ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות