אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה לאפל: הגורו של ביקורות המוצרים לא המליץ על המקבוק פרו

אכזבה לאפל: הגורו של ביקורות המוצרים לא המליץ על המקבוק פרו

זו הפעם הראשונה מאז החלה אפל לשווק את מחשבי המקבוק פרו שהיא לא זוכה להמלצת Consumer Reports. המגזין נתן ציונים נמוכים במיוחד לשלושת דגמי המחשב הנייד שנבדקו על ידו

23.12.2016, 19:20 | נמרוד צוק
חדשות לא נעימות לאפל: בפעם הראשונה מאז החלה לשווק את מחשבי המקבוק פרו, לא קיבלה אפל את המלצת המגזין Consumer Reports שנחשב לאוטוריטה מרכזית בארה"ב בתחום ביקורות המוצרים. שלושת הדגמים שבדק המגזין זכו לציונים נמוכים במיוחד, יחסית לניידים אחרים ולדגמי עבר של אפל כאחד.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה העיקרית לביטול ההמלצה היו תוצאות גרועות יחסית ולא עקביות במבדקי חיי הסוללה שבוחני המגזין ערכו לשלושת דגמי המחשב, כחלק מסקירה שהתפרסמה היום (שישי). בנוסף ציין המגזין לרעה את היעדרו של קורא כרטיסי זיכרון, את משך הזמן הקצר שבו ניתנת תמיכה טכנית טלפונית ללא תשלום נוסף (שלושה חודשים בארה"ב) ואת הקושי לפרק את הסוללה. בתחומים אחרים כגון תצוגה וביצועים המגזין נתן למקבוק פרו ציונים גבוהים, אבל אלו לא הספיקו כדי לפצות על בעיות הסוללה. 

אירוע ההשקה של המקבוק פרו, צילום מסך אירוע ההשקה של המקבוק פרו | צילום מסך אירוע ההשקה של המקבוק פרו, צילום מסך

דגם ה-13 אינץ' בעל הטאץ' בר זכה לציון של 40 בלבד מתוך 100, אחיו נטול הטאץ' בר זכה לציון של 47 בשל חיי סוללה מעט טובים יותר, ודגם ה-15 אינץ' בעל הטאץ' בר זכה בציון 56 בלבד. דגמים קודמים של המקבוק זכו בציונים שנעו בין 70 ל-77.

על פי המפרט הרשמי של אפל המחשב אמור לספק עד 10 שעות פעולה בממוצע, אבל בבדיקות שהמגזין ערך נמצא שבחלק מהמקרים הסוללה הספיקה לפחות מ-4 שעות. לטענת המגזין הפערים בתוצאות בין מספר חזרות על אותו המבדק היו חריגים ביותר.

"אחד הדגמים הציג תוצאה של 16 שעות במבחן אחד, 12.75 שעות בהרצה שניה של אותו המבחן ורק 3.75 שעות בפעם השלישית. דגם אחר פעל למשך 19.5 שעות בפעם אחת ורק 4.5 שעות בנסיון השני. באופן טיפוסי מחשבים ניידים יכולים להציג תוצאות שונות ב-5 אחוז בין סשן אחד למשנהו ולרוב אנחנו מתייחסים לממוצע התוצאות, אבל בשל הפערים הגדולים אין לנתון הממוצע שום משמעות בעולם האמיתי, כך שבחרנו להתייחס לתוצאות הנמוכות ביותר בלבד כדי להציג למשתמש תמונה אמינה על משך השימוש שהוא צריך לצפות לקבל", הסביר כתב המגזין ג'רי ביילינסון את הציונים הנמוכים.

כלי תקשורת אחרים שבדקו את המחשב נתנו לו ציונים טובים יותר ברובם - מקוורלד נתן 4 כוכבים מתוך 5 וכך גם מגזין Wired, אתר אנגאדג'ט נתן לו 86 מתוך 100 ו-CNET דירגו נתנו לו 4.5 כוכבים מתוך 5.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אני כל כך מרוצה שקניתי את הדגם הקודם, הוא מדהים!
אותה העוצמה, כנראה שבטריה טובה יותר, יש USB, תאנדרבולט וקורא כרטיסים, וגם את המטען שמתחבר במגנט, המסך מסך רטינה מדהים והחלקים ניתנים להחלפה (לא מקשה אחת)... מחשב סוס עבודה שאני מבסוט עליו מאוד... אז אין לי את הפס מגע הזה... ביג דיל... חבל שאפל קיצונית כל כך עם הויתור על כניסות. משתמש מקצועי לא יכול להסתובב כל הזמן עם מתאמים... USB עדיין שימושי מדי בעולם כדי לוותר עליו. עם זאת, אפילו לסבול את השטויות של אפל עדיין עדיף על פני ווינדוס המזוויעה.
שחר  |  25.12.16
2.
מדובר במכשיר עויין לצרכן.
קוראים לזה פרו, אבל לא ברור מה הקשר. בשביל כל דבר קטן צריך דונגל כי אפל החליטה לשים רק USB-C. אפילו בשביל לטעון את האייפון עם המחשב צריך מתאם. המחשב מכיל מעבד דור קודם ובטריה קטנה מדי. מערכת ההפעלה שלהם מתחילה לפגר מאחור כי קיים רק צוות אחד שעיקר עיסוקו במערכת ההפעלה של האייפון. העלו את מחיר המחשב ב200 דולר ללא סיבה נראית לעין. המקלדת דומה לזו של המקבוק ושטוחה להפליא. מהצד החיובי, לפחות עוד יש שקע לאוזניות. שיהיה להם בהצלחה.
גדעדגכ  |  24.12.16