אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בונים על המשך התייעלות בבנק לאומי ושמיים שקטים באל על צילום: שאטרסטוק

בונים על המשך התייעלות בבנק לאומי ושמיים שקטים באל על

כל המלצות המניות של בית ההשקעות אינפיניטי הניבו תשואה חיובית בשנה שעברה - במיוחד מליסרון ואורמת טכנולוגיות. מה הם בחרו השנה? פרויקט ההמלצות של "כלכליסט" ממשיך

26.12.2016, 15:37 | גיל קליאן
פרויקט ההמלצות של כלכליסט נמשך היום עם ההמלצות של אינפיניטי לשנת 2017. בשנה שעברה המלצות המניות של בית ההשקעות הניבו כולן תשואה חיובית - וברוב המקרים אף דו ספרתית. אינטרנט זהב בלטה בתשואה הנמוכה ביותר של 1.7%, ההמלצה על מגדל הניבה תשואה של 12%, בדומה להמלצה על בנק דיסקונט, כאשר מליסרון בלטה לטובה עם קפיצה של 30% ואורמת טכנולוגיות המריאה ב-42%.

קראו עוד בכלכליסט

המלצות למניות ל-2017

בנק לאומי. תשואה ב-2016: 18%

הבנק נסחר במכפיל הון של 0.76. הבנק נמצא בתקופה של תהליכי התייעלות מסיביים, בנוסף הבנק פתר את סוגיית התביעות מול הראשויות בארה"ב. לדעתנו, הבנק נסחר בתשואה על ההון נמוכה מדי ביחס לגודלו ולרווח שהוא אמור לייצר בעיקר לאור עקום התשואות העולה ועליית המרווח הפיננסי שכבר החלה וצפויה להמשיך ולהתגבר בשנה הקרובה.

רקפת רוסק עמינח מנכ"לית בנק לאומי, צילום: יובל חן רקפת רוסק עמינח מנכ"לית בנק לאומי | צילום: יובל חן רקפת רוסק עמינח מנכ"לית בנק לאומי, צילום: יובל חן

סלקום. תשואה ב-2016: 27%

החברה הפכה מחברת סלולר לקבוצת תקשורת לכל דבר ועניין, כאשר כיום יש לה דריסת רגל מהותית בתחום הטלוויזיה וקווי הטלפון הנייחים. סוגיית גולן טלקום תגיע לפתרונה והצפי הוא שנחווה עליית מחירים מתונה בתחום הסלולר לאור מחיר שאינו בר קיימא כיום. החברה תהנה להערכתנו מ- ARPU שילך ויזחל כלפי מעלה בשילוב היותה חברת תקשורת הנותנת פתרון כולל. בנוסף, החוב הפיננסי נטו של החברה קטן מאוד בשנים האחרונות והוא מאפשר לה "אורך נשימה" והמשך חדירה לשוק הטלוויזיה.

פריגו. תשואה ב-2016: 43%-

בחודשים האחרונים רשם סקטור הפארמה ירידות חדות על רקע קריאות להגברת הרגולציה בארה"ב טרום הבחירות. הירידות במניית פריגו החלו עוד קודם לכן עם התפטרות המנכ"ל ושתי אזהרות רווח בתחילת השנה. כך, בשנה האחרונה נחתך מחיר המניה. בשל התוצאות בבחירות בארה"ב אנו צופים שינוי מגמה בסקטור הפארמה. כיום נסחרת מניית החברה במכפיל עתידי נוח של כ-12 שנה קדימה. בנוסף, המכפיל הנמוך מציב את החברה כמועמדת להשתלטות.

מגדל. תשואה ב-2016: 12%

החברה בפרט וסקטור הביטוח בכלל,אמורים ליהנות מעליית עקום התשואות ועליית הריבית העתידית. למגדל רגישות גבוהה יותר מיתר חברות הסקטור לעקום הריבית. החברה נסחרת במכפיל הון נמוך של 0.6. החברה מנהלת נכסים בשווי של מעל 200 מיליארד שקל ואמורה להמשיך ליהנות מגידול פרמננטי בשווי הנכסים, בעיקר בעקבות הפרשות קבועות בשוק הפנסיה.

שלמה אליהו בעל השליטה במגדל, צילום: עמית שעל שלמה אליהו בעל השליטה במגדל | צילום: עמית שעל שלמה אליהו בעל השליטה במגדל, צילום: עמית שעל

רציו. תשואה ב-2016: 22%

החברה מחזיקה כ-15% ממאגר לוויתן. לאחרונה נחתמו מספר חוזים להספקת גז מהמאגר ונסגרו הסכמי מימון של חלק מהשותפות הגדולות במאגר. הצפי הוא שהמאגר יהיה פעיל בשנת 2019 ככל שיעבור הזמן והפיתוח יצא לדרך, הוודאות ותחזית ההכנסות יהיו בהירים יותר ושיעור ההיוון ירד ובעקבות כך שווי המניה צפוי לעלות.

המלצות אג"ח ל-2017

דסק"ש אג"ח ו'. מח"מ 4.47. תשואה לפדיון 4.51% צמוד למדד. דרוג BBB-

החברה השלימה לאחרונה את עסקת מכירת אדמה לסינים והקטינה את החוב נטו בצורה דרמתית, חברות הקבוצה נמצאות במומנטום חיובי, שופרסל וסלקום חוו תהליך התייעלות ארוך ועומדות לפני מחזור עסקים חיובי.

רציו אג"ח ב'. מח"מ 5.34. תשואה לפדיון 6.8% שקלי

פעילות רציו מסתכמת בהחזקה של 15% ממאגר לוויתן. לאחרונה חתמו השותפות במאגר על מספר חוזים להספקת גז, בעיקר על הסכם עם עוגן עם ירדן. כמו כן, רציו סגרה על המימון הפיננסי לפיתוח המאגר. על פי התוואי,הפיתוח של לוויתן צפוי להסתיים בשנת 2019, כאשר קרן האג"ח מתחילה להיפרע במחצית השניה של שנת 2020.

קיי.בי.אס אג"ח א'. מח"מ 3.79. תשואה לפדיון 4.72% שקלי. דרוג AA-

קיי.בי.אס הינה חברה בינלאומית עם 25 שנות ניסיון, בעלת 16 קרנות ריט עם קרוב ל-10 מיליארד דולר נכסים בניהול בשיעור מינוף נמוך. החברה הינה וותיקה ומובילה בתחומה, בעלת מוניטין מוכח, כאשר ניסיונה בנדל"ן ואופי פעילותה נותנים לה יתרון יחסי על פני חברות נוספות הפועלות בענף. בהתייחס לרמות התשואה בו נסחרות חברות נדל"ן אמריקאיות חזקות וראויות כדוגמת דה זראסאי, אנו רואים באג"ח זו כראויה להשקעה וככזו שצריכה להופיע כחלק מהרכיב הסולידי בתיק ההשקעות.

בזן אג"ח ה'. מח"מ 5.04. תשואה לפדיון 4.2% שקלי. דרוג BBB+

החברה הקטינה בשנים האחרונות את רמת המינוף באופן מהותי וחזרה לראשונה לחלק דיבידנד ברבעון השלישי של השנה. סביבת מרווחי הזיקוק טובה יחסית בשנתיים האחרונות ותזרים החברה חזק וללא שינוי דרמטי כלפי מטה במרווחי הזיקוק, לחברה לא צפויה בעיה בתזרים המזומנים.

כנפיים אג"ח ז'. מח"מ 3.78. תשואה לפדיון 3.55% שקלי. דרוג A-

כנפיים הינה חברת החזקות אשר הנכס העיקרי שלה הינו חברת התעופה הלאומית אל על. במהלך השנתיים האחרונות נסקה מניית אל על במאות אחוזים ובכך הציפה ערך רב לחברה ואף חילקה דיבידנדים משמעותיים מזה זמן רב. עודף נכסיה של החברה גבוה משמעותית מהתחייבויותיה, כשבמהלך השנה ביצעה החברה פדיון מוקדם לאג"ח ו ובכך שחררה את מניות השליטה באל על משעבוד ואף האריכה את מח"מ חובותיה באמצעות החלפה של חלק מסדרה ה' בסדרה ז' הארוכה יותר.

מטוס אל על מטוס אל על מטוס אל על

תיק השקעות מומלץ

45% מניות (65% ישראל והשאר חו"ל)

20% אג"ח ממשלתי

35% אג"ח חברות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות