אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הביקורת על ניגוד אינטרסים: טראמפ סוגר את קרן התרומות שלו צילום: אי.פי

בעקבות הביקורת על ניגוד אינטרסים: טראמפ סוגר את קרן התרומות שלו

התובע הכללי של ניו יורק חוקר בימים אלה את אופן התנהלות הקרן, כולל מקרים שבהם טראמפ השתמש לכאורה בכספיה ליישב שלא כדין. התובע אומר כי אין לפרק את הקרן עד שתסתיים החקירה

25.12.2016, 09:38 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ הודיע אמש (שבת) כי יסגור את קרן הצדקה שלו, בעקבות ביקורת ציבורית נרחבת בחודשים האחרונים, לגבי אופן גיוס הכספים לקרן וחלוקתם.

קראו עוד בכלכליסט

"הקרן ביצעה פעילות נפלאה במהלך השנים ותרמה מיליוני דולרים לאינספור ארגונים הראויים לכך, כולל תמיכה ביוצאי צבא, שוטרים וילדים", הודיע טראמפ ערב חג המולד. "עם זאת, על מנת להימנע אפילו ממראית עין של ניגוד עניינים עם תפקידי כנשיא, החלטתי להמשיך ולעסוק בפילנתרופיה הקרובה ללבי, בדרכים אחרות".

טראמפ אמר כי ביקש מעורך דינו לנקוט את ההליכים הנדרשים על מנת לסגור אותה, אולם הוא לא מסר מתי בדיוק תסגר הקרן. 

הנשיא הנבחר דונלד טראמפ , צילום: אי.פי הנשיא הנבחר דונלד טראמפ | צילום: אי.פי הנשיא הנבחר דונלד טראמפ , צילום: אי.פי

קרן הצדקה דונלד ג'יי. טראמפ, שספגה ביקורת רבה במהלך הקמפיין לנשיאות, נחקרת על ידי התובע הכללי של ניו יורק, אריק שניידרמן. החקירה החלה, בין השאר בעקבות סדרה של דיווחים ב"וושינגטון פוסט" שפירטו את אופן התנהלותה הבעייתי, כולל מקרים שבהם טראמפ השתמש בכספי הקרן על מנת ליישב תביעות שבהן היו מעורבים עסקים שלא למטרות רווח, תחת ניהולו.

התובע הכללי מסר כי אין לפרק את הקרן עד אשר תסתיים החקירה.

טראמפ הודיע לרשות המסים כי לא העביר כספים לקרן בשנים 2014-2009, כך לפי דיווח "הוושיגנטון פוסט". התרומות הגיעו בעיקר מגורמים אחרים, כולל הבעלים של וורלד רסלינג אנטרטיינמנט (World Wrestling Entertainment), בבעלות וינס ולינדה מק'מהון, שתרמו 5 מיליון דולר בשנים 2009-2007. לינדה מק'מהון מונתה באחרונה על ידי טראמפ לעמוד בראש מנהל העסקים הקטנים. במקביל טראמפ, חבר בהיכל התהילה של ה-WWE. הקרן הודתה בעבר כי הפרה איסור החל על ארגונים שלא למטרות רווח עבור עצמם, משפחתם או עסקיהם – כך לפי מסמכים שהוגשו לרגולטור המסים ב-2015.

ההחלטה של טראמפ מגיעה על רקע תהיות כיצד הוא ומשפחתו יפתרו ניגודי אינטרסים הקיימים בשל עסקיהם המסועפים, בטרם יושבע כנשיא ה-45 של ארה"ב ב-20 בינואר 2017.

בנו הבכור של טראמפ, אריק, הודיע בתוך כך בשבוע שעבר כי הוא משעה את פעילות קרן הצדקה שלו לאחר שעלו תהיות לגבי הטבות מיוחדות שעשויות להינתן לתורמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות