אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הישראלי המכוער: הטוקבקים הישראלים הם האלימים בעולם צילום: wikipedia

הישראלי המכוער: הטוקבקים הישראלים הם האלימים בעולם

נתונים של הסטארט-אפ הישראלי Spot.IM מגלים שהגולשים הישראלים מובילים את דירוג התגובות שנמחקות בכלל תכנים אלימים או פוגעניים עם 6.5% טוקבקים שנמחקים בגלל תוכן פוגעני

25.12.2016, 14:44 | עומר כביר

הכי אלים שיש: הגולשים הישראלים נמצאת בראש הדירוג של שיעור התגובות באתרים (טוקבקים) שנמחקות בכלל תכנים אלימים או פוגעניים – כך לפי נתונים שפרסם היום הסטארט-אפ הישראל Spot.IM.

קראו עוד בכלכליסט

מהנתונים, שמתבססים על מערכת הטוקבקים של החברה שנמצאת בשימוש במיליארד עמודי אינטרנט בעולם, ובהם גם עמודים באתרים של גופים גדולים דוגמת פורבס, AOL והאפינגטון פוסט, עולה ש-6.5% מכלל הטוקבקים שכותבים גולשים ישראלים נמחקים בגלל תוכן שזוהה על ידי המערכת של החברה כאלים או פוגעני.

הנתונים נלקחו מבדיקה של מיליארד אתרים בעולם, צילום: shutterstock הנתונים נלקחו מבדיקה של מיליארד אתרים בעולם | צילום: shutterstock הנתונים נלקחו מבדיקה של מיליארד אתרים בעולם, צילום: shutterstock

במקום השני נמצאים הגולשים מרוסיה, ש-5.5% מהטוקבקים שלהם נמחקו, ואחריהם גולשים מארה"ב (5%) ואירופה (4%).

המערכת של ספוט.ים מזהה אוטומטית תכנים בעייתיים ויודעת גם לנטר גולשים שמרבים ליצור תכנים כאלו ולסנן אותם כשהם עוברים בין אתרים שונים. סיווג התכנים הפוגעניים מתבצע באמצעות מערכת למידת מכונה, והמעקב אחר ייצור תכנים פוגעניים נעשה לא רק באמצעות מאגר מילים בעיתיות אלא גם לפי הקצב שבו הטוקבקיסט מגיב, מיקומו, שפתו, אינטראקציות עם התכנים שפרסם, מספר מילים ועוד. במקביל, נעזרת ספוט.ים בחברות חיצוניות שממפות את האינטרנט ויודעות לעדכן בזמן אמת על מהלכים זדוניים שתופסים תאוצה כמו, קישורים לווירוסים ופורנו.

וגולשים מאיזו מדינה הם המנומסים ביותר? קנדה, כמובן. רק 1% מהתגובות של תושבי המדינה נמחקו בגלל תוכן פוגעני. הנימוס הבריטי גם הוא מככב, ורק 1.5% מהטוקבקים שכתבו גולשי הממלכה המאוחדת נמחק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות