אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק אומרת לא למדיניות המעקב: מבטלת את האפשרות לשדר מיקום מדויק צילום: איי אף פי

פייסבוק אומרת לא למדיניות המעקב: מבטלת את האפשרות לשדר מיקום מדויק

משתמשי הרשת החברתית לא יוכלו לשלוח לחברים את המיקום הגיאוגרפי המדויק שלהם בפיצ'ר "חברים קרובים", שירות שנוי במחלוקת בגרסת המובייל של האפליקציה

25.12.2016, 15:06 | נמרוד צוק
פייסבוק מבטלת את האפשרות של משתמשי אפליקציית המובייל שלה לשדר לחברים את המיקום הגאוגרפי המדויק באמצעות פיצ'ר "חברים קרובים" (Nearby Friends) ומחליפה אותה בגרסה מרוככת של התכונה, במסגרתה ניתן להציג רק מיקום כללי.

קראו עוד בכלכליסט

הפיצ'ר, שהושק ב-2014, נועד לעזור לאנשים שרוצים להפגש במקום ציבורי, למשתמשים שרוצים לשבת לקפה ספונטני עם חבריהם שנמצאים בסביבה או פעילויות אחרות שדורשות תיאומי מיקום, והוא אפשר למי שרצה בכך לחשוף לכל החברים או חלק מחבריו את המרחק שלו מהם ברמת דיוק של מייל או ק"מ אחד באופן קבוע, ולשלוח לחבר ספציפי מפה דינמית שמציגה את המיקום המדויק בזמן אמת למשך מספר שעות או באופן קבוע ומתמשך.

פייסבוק. חלק מהמשתמשים נרתעו מרמת הדיוק, צילום: pixabay.com פייסבוק. חלק מהמשתמשים נרתעו מרמת הדיוק | צילום: pixabay.com פייסבוק. חלק מהמשתמשים נרתעו מרמת הדיוק, צילום: pixabay.com

רמת הדיוק הגבוהה של הפיצ'ר, ובמיוחד החלק של המפה הדינמית, הציע אמנם יכולת שימושית שלא קיימת כמעט בשום אפליקציה אחרת, אבל גם הותיר לא מעט אנשים בתחושה שמדובר בתכונה קריפית, מטרידה ופולשנית, ולטענת אתר טקראנץ', שדיווח על השינוי, גרמה למשתמשים רבים לשמור ממנה מרחק.

בגרסה החדשה ניתן לראות את שם השכונה בה מצויים כרגע חברי הפייסבוק שבחרו להפעיל את התכונה והמרחק שלך מהם, אבל לא ניתן יותר לשלוח להם את מפת המיקום הדינמית או לבקש מהם לעשות זאת. במקום זאת הוחלף הכפתור ששימש למטרה זו באייקון בצורת כף יד שמאפשר לשגר "נפנוף", מעין מקבילה ל-Poke הוותיק, שרומז לחבר שנמצא בקרבת מקום שאתה מעוניין לדבר.

החברה נמנעה מהתייחסות לסיבות מאחורי השינוי, והצהירה רק כי "אנו בוחנים יכולת חדשה במסגרת 'חברים קרובים' לשלוח אמוג'י של הנפת יד כדרך להגיד שלום ולעזור לתאם פגישה. המטרה היא לאפשר למשתמשים דרכים חדשות ויצירתיות להביע את עצמם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות