אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלושה ימים אחרי כניסתה לתפקיד - מזכ"לית הסתדרות המורים מאיימת בשביתה

שלושה ימים אחרי כניסתה לתפקיד - מזכ"לית הסתדרות המורים מאיימת בשביתה

יפה בן דוד, שנכנסה לתפקיד ביום חמישי האחרון, אמרה היום שאם משרד החינוך ומשרד האוצר לא ישלמו את השכר המלא כפי שמגיע לציבור עובדי הוראה, מערכת החינוך תושבת בתחילת ינואר

25.12.2016, 17:43 | ספי קרופסקי

בהפגנת שרירים ראשונה מאז שנכנסה לתפקיד ביום חמישי האחרון, מזכ"לית הסתדרות המורים החדשה יפה בן דוד איימה היום (א') להשבית את הלימודים בשבוע הבא. בראיון לרדיו 101.5 FM אמרה בו דוד, כי "אם משרד החינוך ומשרד האוצר לא ישלמו את השכר המלא כפי שמגיע לציבור עובדי הוראה, מערכת החינוך תושבת במלואה, החל מהגנים ועד כיתות י"ב - למעט מסגרות החינוך המיוחד".

קראו עוד בכלכליסט

בן דוד אמרה עוד, כי "כיום המורים משלמים מכיסם כדי להגיע לבית הספר. אין שום סקטור במדינה, שהעובדים שלו משלמים מכיסם כדי להגיע למקום עבודתם. יוצא שאם בעבר, לפני רפורמת התחבורה הציבורית, מורה למשל קיבל 1,200 שקל לנסיעות (בשנה) היום הוא מקבל 450. (...)".

אם אכן מערכת החינוך תושבת, זו צפויה להיות הפעם השנייה בפרק זמן קצר שבה זה יקרה לאחר שביתת הרשויות שנערכה בשבוע שעבר. תאריך היעד לשביתה, לפי בן דוד, הוא ככל הנראה ה-2 בינואר. "אני מאמינה שזה יקרה בשבוע הראשון לתחילת ינואר", אמרה עוד, "דיברתי עם בכירי משרד החינוך והם אמרו שישתדלו. השתדלות היא לא מה שתספק אותנו. המלל לא מדבר אליי - מדברת אליי העשייה".

יפה בן דוד יפה בן דוד יפה בן דוד

בן דוד איימה להשבית את מערכת החינוך ישר עם היבחרה ביום חמישי האחרון. "אלפי עובדי הוראה נפגעים בשכרם ובזכויותיהם", אמרה, "לא נהסס להשבית בשל כך את כל מערכת החינוך. זכותו של כל עובד הוראה לתשלום שכרו המלא ולהבטחת קיומו בכבוד, אינה נופלת מזכותם של שאר אזרחי ישראל השולחים את ילדיהם לבתי הספר".

בן דוד, האישה הראשונה בתפקיד, היא בעלת תואר ראשון בחינוך ומכהנת כיו"ר סניף קריית גת של הסתדרות המורים. לפני כחודש היא נבחרה ליו"ר סיעת אמ"י, אחת הסיעות המרכיבות את הסתדרות המורים. היא נבחרה לתפקיד לאחר שקודמה, יוסי וסרמן, נאלץ להתפטר לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין סחיטה ואיומים.

ההמלצות הוגשו

לפני כשבוע וחצי הגישה מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, בוועדת החינוך בכנסת את מסקנות הוועדה לתשלומי שכר עובדי ההוראה. בין השאר המליצה הוועדה בראשות המנכ"לית כהן לפתוח 'נתיב מהיר' ושירות אישי למנהלים וסגנים בטיפול בנתוני השכר של עובדי ההוראה שבאחריותם; להימנע מניכוי שכרם של עובדי הוראה מבלי שהדבר ייעשה בתיאום מראש ובאישור; הסדרת תשלום מלא של כרטיס "חופשי חודשי" (בתחבורה הציבורית) בחודשי חג ומועד בהתאם לזכאות של עובד ההוראה וזאת לאחר שניכויים בגין הסדרי התחבורה הביאו בתקופת החגים האחרונה לתלושי שכר רבים ששולמו למורים באופן חלקי ביותר.

כמו כן המליצה הוועדה לרכז את השירותים בסוגיות התשלום בנקודה אחת - המשרד מתעתד להעמיד לרשות עובד ההוראה נקודת שירות אחת, שבה יינתנו לו כלל המענים הנדרשים בנושא תנאי שכר; לבנות מחשבון סימולציית שכר לעובד ההוראה לצורך חישוב שכרו עוד טרם קבלת התלוש; לבצע עיצוב מחדש של תלוש השכר, כך שיהיה ברור וקריא יותר בעבור עובד ההוראה וכן להעמיק את מאגר השירותים המקוונים, וזאת בעקבות תלונות רבות שהוגשו על ידי המורים על מערכת מסורבלת ומיושנת.

בתקופה האחרונה, למרות שמשרד החינוך והעומד בראשו נפתלי בנט הודיעו שהושג פתרון ראשוני לבעיית המשכורות, נמשכו התלונות מצד מורים על אי סדרים בתשלומים המגיעים להם. זאת לאחר שבאוקטובר יצאו המורים במחאה עצמאית נרחבת נגד משרד החינוך בגין אי סדרים במשכורות שלהם. המחאה הגיעה לשיא בהפגנה מול מטה משרד החינוך בתל אביב.

היועץ זליכה

בתוך כך, בישיבת הנהלת הסתדרות המורים שהתקיימה היום הודיעה בן דויד על מינויו של החשב הכללי לשבר פרופ' ירון זליכה ליועץ כלכלי. פרופ' זליכה צפוי להתחיל בקרוב בבחינה ובקרה של המוסדות הכלכליים של הסתדרות המורים, בדיקת מעמדה וסמכויותיה ובחינת מצבה הכלכלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות