אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גינדי: "מגדל מפרה את התחיבותה בקניון הזהב" צילום: עמית שעל

גינדי: "מגדל מפרה את התחיבותה בקניון הזהב"

החברה, שמחזיקה ב-25% מהקניון בראשל"צ, תובעת 800 מיליון שקל מחברת הביטוח שמחזיקה ביתרה, בטענה שהיא מטרפדת הקמת שוק אוכל בקניון

25.12.2016, 21:03 | אורנה יפת

סכסוך בין בעלות המניות בקניון הזהב בראשון לציון, והכל סביב שוק אוכל. האחים גינדי תובעים 800 מיליון שקל מחברת הביטוח מגדל בטענה שהיא מטרפדת את הקמת השוק הקולינרי, הגולדן מרקט, שאמור להיפתח בקניון בסוף 2017. חברת מגדל מחזיקה 75% ממניות קניון הזהב, וביתרה מחזיקים האחים משה ויגאל גינדי.

קראו עוד בכלכליסט

חברת דירות יוקרה, שבבעלות האחים גינדי הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעת ענק ובקשה להוצאת צו מניעה קבוע נגד מגדל בטענה להפרת הסכם הפעלת גולדן מרקט בקניון זהב. לפי כתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי הדין יוסי בנקל וענבל רז ממשרד ראב"ד מגריזו בנקל ושות' והשופט בדימוס פרופ' עו"ד דן ביין, מגדל מנסה לחמוק מחובתה לרכוש 75% משוק האוכל, והיא עושה זאת על ידי עיכוב מכוון של קבלת ההיתרים הנדרשים להקמת המתחם וסירוב לחתום על הסכמי שכירות עם שוכרים פוטנציאליים. לפי כתב התביעה, מגדל פנתה לעיריית ראשון לציון ודרשה ממנה שלא תוציא היתר בנייה לשוק.

השטח עליו אמור לקום גולדן מרקט בקניון הזהב. 30% מהשטחים כבר שווקו, צילום: עמית שעל השטח עליו אמור לקום גולדן מרקט בקניון הזהב. 30% מהשטחים כבר שווקו | צילום: עמית שעל השטח עליו אמור לקום גולדן מרקט בקניון הזהב. 30% מהשטחים כבר שווקו, צילום: עמית שעל

קומת המריבה בקניון היא מינוס 1 מתחת לאגף החדש בקניון. הקומת נמצאת כיום בבעלות האחים גינדי. אבי זמיר, מנהל פרויקטים וניהול בגינדי השקעות, אמר ל"כלכליסט" כי על פי הסכם מ־2008, לגינדי זכות לפתח את קומה מינוס 1, ומגדל מחויבת לקנות ממנה 75%, בהתאם לחלקה בקניון הזהב. "פתאום מגדל רואה שגינדי מקימים משהו ברמה גבוהה, שהשווי שלו יהיה גבוה והיא התחילה להערים קשיים, כי כנראה היא לא מעוניינת לשלם כאלה סכומים", אמר זמיר. "אני לא מצליח להבין את זה. אנחנו מקפידים על מימוש מלא של ההסכם שהוא לטובת כל הצדדים. הם מקבלים כל שנה סכום נכבד משכר הדירה שמשלמים השוכרים בקניון שמנוהל ומתופעל על ידי גינדי. זה קניון שמייצר רווחיות גבוהה".

על פי כתב התביעה, "בהתקרב מועד מימוש ה'אופציה' שניתנה למבקשת ליהנות מפירות עמלה, בחוסר תום לב קיצוני ובהתעלם התעלמות גמורה מהתחייבויותיה בהסכם, החלה המשיבה לנסות ולטרפד את הקמת גולדן מרקט, שכידוע היטב למשיבות, על תכנונו, הוצאתו לפועל ושיווקו עמלה המבקשת זה זמן רב, תוך שהיא השקיעה עד היום במיזם זה עשרות מיליוני שקלים, ונטלה על עצמה התחייבויות נוספות בהיקף של עשרות רבות של מיליוני שקלים. המשיבות החלו בעת האחרונה לנסות ולהפעיל על המבקשת לחץ פסול בניסיון להשתחרר מהתחייבויותיהן הברורות של המשיבות על פי ההסכם והתנאים הנקובים בו".

ל"כלכליסט" נודע כי השף הקולינרי שנבחר להוביל את הגולדן מרקט הוא משה שגב. שטחם של בתי העסק בשוק ינוע בין 6 מ"ר לדוכן ועד 300 מ"ר למסעדה גדולה. שכר הדירה הממוצע שעתידים השוכרים בשוק לשלם ינוע בין 500 שקל ל־1,500 שקל למ"ר, לפי המיקום. נכון להיום, שיווקו האחים גינדי בין 25% ל־30% משטחי המסחר בשוק, כאשר חלק מהשוכרים כבר חתמו על חוזים וחלקם נמצאים לקראת חתימה. על פי ההערכות, ההשקעה הכוללת בהקמת השוק הקולינרי, שיתפרס על 12 אלף מ"ר, מגיעה למאות מיליוני שקלים. במקום יפעלו דוכני גבינות, יין, דגים, מסעדות שף וברים.

ממגדל לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מגדל צודקים לגמרי
השוק הזה יהיה כשלון בטוח משום שמחירי השכירות 1500₪ למ״ר הזויים ולא מאפשרים לעסקים להרוויח. אני מקווה שהציבור מודע לעובדה שכמעט כל שוקי האוכל בישראל הפסדיים (שרונה מרקט, שוק צפון וכ׳ו). טוב עושים מגדל שמטרפדים את העסקה ההזויה הזאת, הם יצילו בכך הרבה בעלי עסק שעלולים להשאר עם התחתונים
ארז  |  26.12.16
5.
מגדל יודעת כמה מסוכנת העסקה הזו.
מסעדות ושוקי אוכל קמים ומתרסקים פה כל רגע. ברור מאוד למה גינדי מתים למכור את העיסקה הצולעת הזו, ומגדל מאוד לא רוצים לקנות. אפילו בקניון גדול ומרוויח כמו קניון הזהב, שוק כזה גדול עם מחירי שכירות כה גבוהים יפסיד. להשוואה, שוק אוכל שרונה מרקט במרכז תל אביב בגודל 8 דונם, הוקם בהשקעה של חצי מיליארד ש"ח. והוא מפסיד חזק. זו כנראה תחילת משא ומתן בסטייל ישראלי (שבו כל צד מנסה לדפוק כמה שיותר חזק את השני), שיגמר בכך שהמתחם יימכר במחיר הרבה יותר נמוך, או שייגמר בתביעות הדדיות ודיונים משפטיים לנצח.
אבנר  |  26.12.16
לכל התגובות