אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת רכש הצוללות: חוקרי להב 433 פשטו על לשכת היועץ המשפטי של משרד הביטחון צילום: אלעד גרשגורן

פרשת רכש הצוללות: חוקרי להב 433 פשטו על לשכת היועץ המשפטי של משרד הביטחון

במסגרת הבדיקה המשטרתית אודות רכש הצוללות מטיסנקרופ הגרמנית, הגיעו חוקרי להב 433 למשרד הביטחון. המטרה: להשיג מסמכים שישפכו אור סביב השאלה מדוע ניתן הפרויקט ללא מכרז לחברה הגרמנית

25.12.2016, 20:29 | שירות כלכליסט

חוקרי להב 433 הגיעו היום ללשכתו של היועץ המשפטי של משרד הביטחון, אחז בן ארי, כחלק מבדיקת פרשת הצוללות – כך דיווח לפני שעה קלה רביב דרוקר בחדשות ערוץ 10.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, בחודש שעבר חשף דרוקר כי פרקליטו של ראש הממשלה, דוד שמרון, מייצג גם את מיקי גנור, נציג מספנת טיסנקרופ הגרמנית הבונה עבור חיל הים הישראלי צוללות וספינות. בהמשך חשף דרוקר תכתובת דואר אלקטרוני של בן ארי שבה דיווח למנכ"ל משרד הביטחון דאז, דן הראל, כי שמרון התקשר אליו כדי לברר אם נעצר המכרז לרכש הספינות שנועדו להגן על שדות הגז הישראליים. ואכן, כעבור זמן מה בוטל המכרז הבינלאומי והפרויקט ניתן ללא מכרז לטיסנקרופ.

מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון, צילומים: דמיטרי שבצינקו, גיל נחושתן מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון | צילומים: דמיטרי שבצינקו, גיל נחושתן מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון, צילומים: דמיטרי שבצינקו, גיל נחושתן

בסוף החודש שעבר הורה היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט למשטרה להתחיל בבדיקת הפרטים, וזאת בעקבות נתונים חדשים שהגיעו למשטרה. היום הגיעו החוקרים ללשכת היועץ המשפטי כדי להשיג מסמכים שישפכו אור מדוע בוטל המכרז והפרויקט ניתן לטיסנקרופ.

עוד חשף היום דרוקר כי ב-2 ביוני, שלושה ימים לאחר ששר הביטחון אביגדור ליברמן נכנס לתפקידו, הוא נפגש בלשכתו עם שמרון – פגישה שהמשטרה מודעת לה. לשכת ליברמן אישרה את דבר הפגישה אך מסרה לחדשות ערוץ 10 כי נושא רכש כלי השיט לא עלה לדיון, והשיחה נסבה רק בנושאים קואליציוניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ההיקף של הלא יאמן מתרחש
זרועות תמנון של בטול סדרים , בטול המכרז לקניית צוללות מחברה, שלמדינת אויב, אירן, יש בה מניות,ובלבד שאפשר יהיה להוציא לטובת כמה רעבים לממון, קופונים והנורא מכל, שהצוללות האלה, אמורות לשרת בשמירה על שדות הגז בים, שנשדדו מכלל הצבור לטובת אינטרסיםשל תאבי הקופונים השמנים ושל מדינות אחרות וחברות שלא קשורות לצבור הזה בארץ שלא נהנה מהן חוץ מאותם מעטים. ומי אמור לשמור על כל זה בצוללות? הילדים שלנו, חיילי חיל הים ישמרו על האוצרות לטובת הנהנתנים המדושנים. מה נהיה פה?
מתילדה  |  28.01.17
לכל התגובות