אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנון נותנת הלוואה של 36 מיליון דולר למיזם הרכב קורוס - ומקטינה את הערבויות כלפיו צילום: בלומברג

קנון נותנת הלוואה של 36 מיליון דולר למיזם הרכב קורוס - ומקטינה את הערבויות כלפיו

חברת האחזקות של עידן עופר התחייבה בדו"ח הרבעון השלישי שלא להגדיל את היקף החשיפה לקנון, ולכן במקביל למתן ההלוואה היא הקטינה את היקף הערבויות כלפי המיזם. במקביל לקנון תעמיד גם השותפה הסינית צ'רי הלוואה בסכום דומה

25.12.2016, 22:02 | רעות שפיגלמן

קנוןהודיעה היום (א') על הלוואה נוספת, הפעם בהיקף של 36 מיליון דולר, שתעמיד למיזם הרכב קורוס שבו היא שותפה (50%) יחד עם שותפה הסינית צ'רי. במקביל תעמיד גם צ'רי עצמי הלוואה בסכום דומה לקורוס.

קראו עוד בכלכליסט

 בדו"ח שלה לרבעון השלישי התחייבה קנון שהיקף החשיפה שלה לקורוס לא יגדל (היקף זה עומד כיום על 120 מיליון דולר - ר"ש), ולכן במקביל למתן ההלוואה הקטינה החברה את היקף הערבויות שלה למיזם.  

הרכב החשמלי קורוס הרכב החשמלי קורוס הרכב החשמלי קורוס

קנון חתמה את הרבעון השלישי עם הפסד של 43 מיליון דולר. מיזם הרכב קורוס המשיך לרשום הפסדים חרף הצמיחה במספר כלי הרכב שנמכרו – זאת משום שפעילות הליבה איננה מצליחה עד כה לרשום רווחים. קורוס מכרה ברבעון השלישי 5,833 כלי רכב - עלייה של 60% לעומת הרבעון המקביל. בהתאם לכך, עלו ההכנסות ביותר מ-50% ל-91 מיליון דולר.

אף על פי כן, השורה התחתונה הצביעה על הפסד של 70 מיליון דולר – לעומת הפסד של 75 מיליון דולר אשתקד. החברה ציינה בדוח הרבעון השלישי כי בחודש אוקטובר המשיכה מגמת העלייה במכירות כלי הרכב, כאשר נרשם זינוק של 86% לעומת אוקטובר אשתקד. העלייה מיוחסת למדיניות של ממשלת סין המועדדת רכישת כלי רכב מקומיים. צעד זה של הממשלה הביא להפחתה ממוצעת של כ-4% במחירם של כלי הרכב.

שיעור הצמיחה השנתי במכירות כלי הרכב בסין הוא 28%. מנגד התריעה קנון כי אם מדיניות זו שצפויה לפוג בסוף השנה, לא תוארך גם ל-2017 הרי שצפויה לכך השפעה שלילית על מכירותיה העתידיות של קורוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות