אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת החוק לדחיית פתיחת תאגיד השידור לסוף אפריל אושרה בקריאה ראשונה צילום: שאטרסטוק

הצעת החוק לדחיית פתיחת תאגיד השידור לסוף אפריל אושרה בקריאה ראשונה

מחלוקת לאיזו ועדה תועבר הצעת החוק. עלות ההפעלה הכפולה של רשות השידור בתקופה זו היא 140 מיליון שקל. השר לוין: "בתאגיד כמו במערכת המשפט קורים דברים שאסור שיקרו"

26.12.2016, 14:32 | שחר אילן

הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק לדחיית פתיחת שידורי תאגיד השידור הציבורי עד 30 באפריל 2017. ההצעה אושרה בהצבעה שמית ברוב של 45 מול 36 מתנגדים. בכך קנה ראש הממשלה בנימין נתניהו עוד שלושה חודשים למאמציו למנוע פתיחת התאגיד. עלות ההפעלה הכפולה של רשות השידור בתקופה זו היא 140 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק מבטלת את האפשרות להקדים את תחילת שידורי התאגיד מ-1 בינואר 2017, אם התאגיד יהיה מוכן לעלות לשידור. מטרת הצעת החוק היא לנטרל את העתירה לבג"ץ ביקשה  להורות על פתיחת שידורי התאגיד בראשית 2017.

בינתיים בג"ץ חייב היום את שר התקשורת בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון לנמק מדוע תאגיד השידור לא יחל לפעול ב-1 בינואר. השופטים הוציאו צו על תנאי עד 1 בינואר, אולם לצו תהיה משמעות רק אם החוק החדש, לפיו פתיחת שידורי התאגיד תידחה עד 30 באפריל, לא יאושר סופית בכנסת.

 

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הציע להעביר את ההצעה לוועדת הכלכלה המטפלת בנושאי תקשורת. אלא שבראש ועדת הכלכלה עומד ח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני, שהוא אחד העותרים לבג"ץ לפתיחת שידורי התאגיד.

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, שמוביל את המאבק לביטול התאגיד, דרש להעביר את החוק ועדת הרפורמות שנשלטת על ידי ח"כ אלי כהן מכולנו שבקואליציה. נראה שההצעה מיועדת לנטרל תמיכה אפשרית של כולנו, התומכת בהפעלת התאגיד, בהעברת החוק לוועדה של כבל. כן עלתה הצעה להעביר את החוק לוועדת הפנים שבראשות ח"כ דודי אמסלם מהליכוד. ההחלטה באיזה ועדה ידון החוק תועבר כמקובל במקרים כאלה לוועדת הכנסת.

השר יריב לוין אמר בדיון: "מה שקורה במערכת המשפט לצערי קרה גם בתאגיד. אלה דברים שאסור שיקרו. זה רחוק מאוד משידור שיש בו קהלים רחבים. את הדבר הזה רוצים לתקן ולשנות. יש מקום לדחות ולעשות דברים בשום שכל".

השר יריב לוין. "מה שקורה במערכת המשפט לצערי קרה גם בתאגיד. אלה דברים שאסור שיקרו.", צילום: אלכס קולומויסקי השר יריב לוין. "מה שקורה במערכת המשפט לצערי קרה גם בתאגיד. אלה דברים שאסור שיקרו." | צילום: אלכס קולומויסקי השר יריב לוין. "מה שקורה במערכת המשפט לצערי קרה גם בתאגיד. אלה דברים שאסור שיקרו.", צילום: אלכס קולומויסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות