אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסנקורן: "היעד המרכזי ל-2017 הוא קיצור שבוע העבודה ל-40 שעות" צילום: יובל חן

ניסנקורן: "היעד המרכזי ל-2017 הוא קיצור שבוע העבודה ל-40 שעות"

יו"ר ההסתדרות אמר את הדברים במפגש עם עיתונאים היום; קבע כי לא יהסס להכריז על סכסוך עבודה ב-2017 אם ההסכם מול האוצר בעניין הביטוחים הסיעודיים לא ייושם והכריז: "איני חושש ממועמדות יחימוביץ'"

26.12.2016, 14:46 | אסנת ניר
היעד המרכזי לשנת 2017 לטענת יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הוא קיצור שעות העבודה בשבוע ל-40 בהתאם לנורמה של מדינות ה-OECD: "יעד ברור שאני כיו"ר הסתדרות אעמוד עליו". כך אמר היום (ב') במפגש עם עיתונאים בתל אביב. העדכון האחרון בעניין זה נעשה ב-1995 אז הופחת מספר השעות מ-45 ל-43 שעות.

קראו עוד בכלכליסט

ניסנקורן אמר כי "בנוסף לזמן שיינתן לעובדים עם המשפחה והילדים, יתרום הקיצור לפיריון ואני מאמין שגם לתפוקה". לדבריו, "שעות עבודה מרובות לא מייצרות תמריץ למציאת אלטרנטיבות ליעילות". לדברי ניסנקורן הצעד יתרום גם לצמצום פערי שכר בין גברים לנשים, הנובעים בין היתר מחלקיות משרות שאופיינית יותר לנשים במשק.

ניסנקורן התייחס לסוגיית הביטוחים הסיעודיים הקולקטיבים, שבגינה, בעקבות אי הסכמות עם האוצר, הכריז על סכסוך עבודה כללי במשק לאחרונה: "צריך לייצר פתרון ארוך טווח שמצריך התערבות של הממשלה. ב-2017 אמור לקום צוות לבחינת הנושא ולא אהסס להכריז על סכסוך עבודה שוב במידה וההסכם מול האוצר לא ייושם". ניסנקורן לא הציע תוכנית פתרון נקודתית, אך ציין כי הפתרון צריך להגיע בצורה של הטבות מס לביטוח סיעודי או ע"י הקצאה כחלק מהסכם המסגרת אחוז מסוים מהפרשות המעסיק לטובת ביטוח סיעודי. הפתרון כרגע לדבריו, של אפשרות מעבר לביטוח הקולקטיבי של קופות החולים הינו פתרון חלקי, משום שאינו מספק פתרונות למבוטחים בגילאי ה-60 שישלמו את אותה פרמיה לקופות החולים כשאר המבוטחים בכיסוי נמוך יותר.

ניסנקורן. "קיצור שבוע עבודה יתרום לפיריון ולתפוקה", צילום: אוהד צויגנברג ניסנקורן. "קיצור שבוע עבודה יתרום לפיריון ולתפוקה" | צילום: אוהד צויגנברג ניסנקורן. "קיצור שבוע עבודה יתרום לפיריון ולתפוקה", צילום: אוהד צויגנברג

לגבי תכנית חיסכון לכל ילד אמר ניסנקורן כי מדובר במהלך חשוב, אבל לא צריך לבוא על חשבון קצבאות ילדים: "במקום לתת מענק לגיל 18 היו צריכים להשתמש בכספים לקצבאות ילדים, שיוכלו ליהנות מהכספים בגילאים שנחוצים להם".

יו"ר ההסתדרות התייחס גם לסוגיית גיל הפרישה לנשים וציין כי הטיפול בגיל הפרישה לנשים צריך להיעשות במקביל לפתרון בעיות עומק מסוימות כקצבאות זיקנה ותשלומי נכות, שישנן בעיות בהעברות תקציבים אלו. ניסנקורן ציין כי אינו תומך במנגנון של הצמדת גיל הפרישה לתוחלת החיים: "זו טעות קשה, מעט מדינות עשו זאת עד עכשיו. גיל הפרישה זה נושא חברתי ולא רק כלכלי". הפתרון לדבריו הינו ליצור פתרון למקצועות שוחקים במקביל לטיפול בתשלומי העברה: "העלאת גיל פרישה ללא טיפול חסרת משמעות".

על רקע הבחירות המתקרבות בהסתדרות, ניסנקורן הביע ביטחון בנוגע להמשך הובלתו את ההסתדרות. בהתייחס למועמדותה הצפויה של שלי יחימוביץ' וציין כי אינו חושש, שמרגיש אהדה וגיבוי מצד ועדי העובדים: "אני מבצע מהלכים לטובת העובדים ומאמין שרואים זאת ומעריכים".

ניסנקורן הזכיר את הסכם קליטת עובדי הקבלן שנחתם מול האוצר לפני כשנה וחצי והחל להיות מיושם בחודשים האחרונים, במסגרתו אמורים להיקלט כעשרת אלפים עובדי קבלן להעסקה ישירה במגזר הציבורי: "היום כמעט כל עובדי הקבלן בתחום הניקיון הועברו להסקה יישרה בבתי החולים הממשלתיים, אנו מתחילים לראות קליטה של עובדי הקרן המחקריים בבתי החולים וצפויים לראות בענפים נוספים".

עוד הכריז על צו הרחבה שאמור להיכנס לתוקף על פי ההערכות עד אפריל, לפיו העובדים הסוציאליים בעמותות שמתוקצבות על ידי משרד הרווחה יקבלו תנאים זהים לעובדי משרד הרווחה, מבחינת גמול השתלמות, שכר ותנאים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
הביטוח הסיעודי
nhsכל הכבוד למר ניסנקורן על ההישגים ועל התכניות ,אבל צריך גם לעמוד בהבטחות,לפני שנה התחייבו הוא ושר האוצר שתוך חודשים ימצא מתווה חדש לנפלטים מהביטוח,עברה שנה ולא ראינו שום פתרון,הקפיאו לעוד שנה ואנו איננו רואים פתרון כולל לכל ציבור הגימלאים,שעדיין נפלטים מהביטוח בגלל אי חידוש הסכמים,מדוע מסרב ניסנקורן להיפגש איתנו הקבוצה של דב ברומר מומחה לסיעודי ל שמוע את הצעותינו?
מידד גיסין  |  06.01.17
12.
8 צודק.היום המעבידים הם הפועלים של עובדים.
העובדים היום הם בעלי הבית הכל צריך לשלם.עוד מעט גם יורידו שעות עבודה מ 40 שעות .ל 10 שעות שבועיות.והעובדים גם יקבלו חודשיים חופש .וכן 4 חודשי חופש לידה. וחודש חופש מחלה. וכן שכחתי בטוח מנהלים של 40%. בקצור בעל הבית יצטרך למכור את העסק ואשתו בשביל לשלם משכורות.
יצחק  |  28.12.16
לכל התגובות