אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי עסקים תובעים מדניה סיבוס 3.6 מיליון שקל כפיצוי על קריסת חניון הברזל

בעלי עסקים תובעים מדניה סיבוס 3.6 מיליון שקל כפיצוי על קריסת חניון הברזל

22 בעלי העסקים ברמת החייל תובעים את דניה סיבוס ואת מנורה מבטחים, משום שבששת ימי החילוץ האזור נסגר לכלי רכב והשבית את בתי העסק. בין התובעים: קפה לנדוור, סושי הברזל, מזרח ומערב ומסעדת BBB

26.12.2016, 18:03 | נעמי צורף
בעלי עסקים ברמת החייל תובעים 3.6 מיליון שקל מדניה סיבוס בשל נזקים שנגרמו להם לאחר קריסת חניון הברזל בחודש ספטמבר האחרון.

בתביעה שהוגשה שלשום (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד דניה סיבוס התייחסו 22 בעלי עסקים ברמת החייל להשפעת קריסת חניון הברזל ב-5 בספטמבר. בין התובעים: קפה לנדוור, סושי הברזל, מזרח ומערב ומסעדת BBB התביעה הוגשה על-ידי עורכי הדין חיה ודוד מנע.

קראו עוד בכלכליסט

בתביעה שהוגשה כנגד חברת הבנייה וכנגד חברת הביטוח מנורה מבטחים, תארו בעלי העסקים כי במשך שישה ימים פעלו כוחות הביטחון כדי לנסות ולהציל לכודים מתחת להריסות, באותם הימים האזור נסגר לכניסת כלי רכב, מה שהוביל להשבתת כל בתי העסק באיזור מכל מלאכה. "לתובעים נגרמו נזקים כספיים כבדים שהחלו בד בבד עם קרות אירוע הקריסה, נמשכו בעת שהתקיימו במקום נסיונות החילוץ והמשיכו גם בתקופה שלאחריה בבחינת אפטר שוק".

קריסת החניון של דניה סיבוס ברמת החייל, צילום: רויטרס קריסת החניון של דניה סיבוס ברמת החייל | צילום: רויטרס קריסת החניון של דניה סיבוס ברמת החייל, צילום: רויטרס

"אירוע התאונה מתיישב עם התרשלות מצד הנתבעת יותר מאשר עם אי התרשלות שכזו, ועל כן, על הנתבעת בלבד, מוטלת חובת הראיה כי לא הייתה התרשלות שהיא תחושב בגינה", נכתב בכתב התביעה. "הנתבעת אחראית בלעדית לקריסת החניון שבנתה בשל כשל הנדסי שהיא אחראית לו". כל אחד מהעסקים הגיש חישוב הנזק המשוער אשר נגרם לו בעקבות קריסת החניון. הנזק הכללי מסתכם בכ-3.6 מיליון שקל.

מדוברת דניה סיבוס נמסר: "האירוע עדיין נמצא בחקירת רשויות החוק המוסמכות לכך, כאשר טרם נקבע הגורם לכשל באם הוא תכנוני או ביצועי. לפיכך, בעת הזאת לא ניתן להתייחס אליו ולכן ייטב אם כולם יתאזרו בסבלנות לפרסום הממצאים. יודגש כי, במשרדי החברה טרם התקבלה כל תביעה ואם וכאשר תתקבל כזו נגיב עליה בערכאות המשפטיות המתאימות. החברה, שקיבלה לאחרונה את אישור עיריית תל אביב להמשיך בהקמת החניון, פועלת תוך הפעלת מלוא אמצעי הבטיחות הנדרשים כפי שעשתה עד היום במקצועיות ובאחריות רבה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות