אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שעזב את קק"ל בסערה: מאיר שפיגלר ימונה לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי צילום: ארכיון קקל

לאחר שעזב את קק"ל בסערה: מאיר שפיגלר ימונה לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי

שפיגלר פרש באחרונה מקק"ל לאחר כמעט ארבע שנים בתפקיד, בין השאר לאחר סכסוך ארוך עם ועד העובדים החזק של הארגון

26.12.2016, 18:51 | מיקי פלד
שר הרווחה חיים כץ מינה את מנכ"ל קק"ל הפורש, מאיר שפיגלר, לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי. שפיגלר פרש באחרונה מקק"ל לאחר כמעט ארבע שנים בתפקיד, בין השאר לאחר סכסוך ארוך עם ועד העובדים החזק של הארגון.

קראו עוד בכלכליסט

באוקטובר החליט דירקטוריון קק"ל על הקמת ועדת בדיקה בראשות היו"ר, דני עטר, שתבדוק את ההתנהלות של שפיגלר. כמה מהדירקטורים בארגון טענו כי הוא לא טיפל בקריטריונים לחלוקת כספי הארגון ואישר קליטת עובדים רבים ללא מכרזים.

מאיר שפיגלר, צילום: ארכיון קקל מאיר שפיגלר | צילום: ארכיון קקל מאיר שפיגלר, צילום: ארכיון קקל

המנכ"ל הנוכחי של המוסד לביטוח לאומי, פרופ' למשה מור יוסף, סיים את הקדנציה שלו לפני כחצי שנה ונשאר בתפקיד עד למציאת מחליף.

מנכ"ל הביטוח הלאומי הוא אמנם תפקיד בכיר, אך בפועל השפעתו על מדיניות הרווחה עצמה אינה גדולה. המנכ"ל לא קובע את גובה הקצבאות שניתנות לציבור ולא את דמי הביטוח הלאומי שגובה המוסד לצורך מימון הקצבאות. עיקר העיסוק שלו הוא בניהול השוטף של הביטוח הלאומי, דאגה לשיפור השירות ולהגדלת מיצוי הזכויות של הציבור.

גורמים המעורים בנושא אמרו בימים האחרונים שמבקר מדינה אמר בשיחות סגורות כי אם שפיגלר ימונה לתפקיד מרכזי, הוא ינסה להקדים את פרסום הדוח החמור המתייחס לכאורה גם לפעולות שביצער כמנכ"ל קק"ל. חלק מדו"ח זה פוצל לפי שעה מהדוח המרכזי שהוכן על קק"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות