אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיעור בשפת רחוב: כך תקפצו בין בניינים צילום: עמית שעל

שיעור בשפת רחוב: כך תקפצו בין בניינים

בפתח תקווה ילמד אתכם אלוף ישראל בפארקור איך לקפוץ בין בניינים, אבל בסביבה בטוחה ומוגנת

27.12.2016, 08:53 | סיון אבוקאי
זירת איגרוף, טרמפולינת ענק, מוטות ברזל על התקרה, מוזיקת ראפ וחבורת נערים ונערות מוחאים כפיים, קופצים מעל מכשולים מאתגרים וגבוהים, בצורה בטוחה. זהו אימון הפארקור שצמח בתרבות הרחוב, והפך לפופולרי בקרב צעירים וצעירים ברוחם.

משמעות המילה פארקור היא דרך, ועיקרו הוא הגעה מנקודה אחת לשנייה בצורה האפקטיבית ביותר תוך התגברות על מכשולים כמו קירות או חומות. זאת על ידי שימוש בגוף בלבד, בדיוק כמו שרואים את הגיבורים בסרטים מקפצים ברחובות מנהטן. כידוע, הפעלולים האלו לא בטיחותיים, והפתרון שנמצא לכך — פארקור במקום סגור.

הקרקע רכה וכל המכשולים עטופים במזרנים. המוזיקה הקצבית וקריאות העידוד שנשמעו ברחבי ההאנגר גרמו לי מיד להתחיל לקפוץ.

פארקור במתחם סגור. הפחד מהגובה מגביר את האדרנלין , צילום: עמית שעל פארקור במתחם סגור. הפחד מהגובה מגביר את האדרנלין | צילום: עמית שעל פארקור במתחם סגור. הפחד מהגובה מגביר את האדרנלין , צילום: עמית שעל

המאמן יאן שופין לימד אותי לקפוץ ולנחות נכון, ובהדרגה הוסיף עוד מכשולים וקפיצות שדרשו תכנון צעדים וכוח. שופין, אלוף ישראל בפארקור בעבר, מדגיש כי "הפארקור דורש גיוס יכולות מגוונות וטווח תנועה רחב של הגוף. מייחסים לפארקור פציעות ונפילות, אבל במקום סגור הסיכוי לכך נמוך". הפארקור עובד על כל השרירים, ודורש כוח, תרגול התמצאות במרחב וקואורדינציה. במקביל, הפחד מהגובה מגביר את האנדרנלין. מיועד למיומנים בעבודת כוח ולא מתאים לבעלי משקל עודף.

פרטים: מבוזה, המרכז לספורט אלטרנטיבי, דב לויתן 8 פתח תקווה. 250 שקל למינוי לחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות