אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת המרכולים לידל תפסיק לתת קבלות נייר בשוויץ צילום מסך: retaildetail

רשת המרכולים לידל תפסיק לתת קבלות נייר בשוויץ

הרשת הגרמנית, שלה כ־10,000 סניפים בעולם, תחסוך 30 טונות אשפה בשנה. באביב היא תפסיק לחלק שקיות פלסטיק בגרמניה, אוסטריה ושוויץ

26.12.2016, 21:10 | שירות כלכליסט

רשת המרכולים הגרמנית לידל הודיעה שהחל מ־1 בינואר, 100 הסניפים שהיא מפעילה בשוויץ לא ייתנו ללקוחות קבלות נייר על קניותיהם. לפי הודעת הרשת, הצעד נעשה כדי לחסוך בהוצאות וכן כדי לסייע בשמירה על הסביבה. בלידל טוענים שמרבית הלקוחות לא טורחים לקחת את הקבלה שמודפסת עבורם, וההחלטה לוותר עליה תחסוך 96 אלף גלילי נייר תרמי בשנה, או 40 משטחי שינוע. היקף האשפה שתיחסך בזכות המהלך יגיע ל־30 טונות.

מנהל המכירות של לידל בשוויץ אלסנדרו וולף אמר ל"אל פאיס" הספרדי כי "מעבר לחיסכון והתועלת לסביבה, העובדים שלנו יצטרכו להקדיש פחות זמן להתעסקות עם הקופה ולניקיון". עם זאת, בלידל מדגישים שאם הלקוח ירצה לקבל קבלה מודפסת, הוא יוכל לבקש זאת.

זהו לא הצעד הראשון שביצעה לידל כחלק ממה שהגדירה כמאמץ "מתמשך" מצדה להעצמת הקיימות בפעילותה ולשמירה על הסביבה. בספטמבר היא הודיעה כי החל מהאביב הקרוב היא תפסיק לחלק שקיות פלסטיק ב־3,200 סניפיה בגרמניה. בעקבות ההודעה החליטו גם הסניפים בשוויץ ובאוסטריה לאמץ את ההחלטה.

מוקדם יותר החודש הודיעה לידל על שיתוף פעולה עם פריס הילטון, יורשת אימפריית המלונות הילטון וכוכבת הריאליטי. הילטון תשווק בסניפי הרשת סדרת מוצרי עיצוב לשיער שתישא את שמה. הסדרה כוללת מברשות, מייבשי שיער וכלי עיצוב נוספים. הפרסומת ששיתפה הילטון לסדרה ברשתות החברתיות זכתה לתפוצה רחבה, אבל גם לתגובות שמביעות תמיהה על השילוב המוזר בין הידוענית לבין רשת המרכולים הזולה.

ללידל יש יותר מ־10,000 סניפים ב־26 מדינות באירופה. בספטמבר האחרון היא הודיעה כי היא מתכוונת לפתוח סניפים גם בארה"ב. אף שהיא סירבה לחשוף את מספר החנויות שהיא תפתח מעבר לאוקיינוס, האתר "ביזנס אינסיידר" העריך כי מדובר בכ־150 סניפים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות