אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוטל איפול על החקירה בעניין מאיר שמיר צילום: אוראל כהן

הוטל איפול על החקירה בעניין מאיר שמיר

תוקפו של צו איסור פרסום שהוציא בימ"ש בעקבות פיצוץ שני מטענים ליד ביתו ומכוניתו של שמיר צפוי לפוג מחר

27.12.2016, 08:06 | נעמי צורף

בית משפט השלום בתל אביב הוציא בשבוע שעבר צו איסור פרסום לתיק החקירה שנפתח בעקבות שני מקרים בהם התפוצץ מטען חבלה בסמוך לביתו ומכוניתו של איש העסקים מאיר שמיר.

הצו אוסר על פרסום כל פרט מפרטי החקירה ותוקפו צפוי לפוג מחר (ד'). במידת הצורך המשטרה תוכל לבקש את הארכתו.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשבוע מטען חבלה התפוצץ בסמוך לבית מגוריו של שמיר בשכונת צהלה בתל אביב, לאחר ששבועיים לפניכן התפוצץ מטען סמוך לרכבו שחנה בשכונת רמת החייל בעיר.

מאיר שמיר על רקע פיצוץ המטען ליד רכבו, צילום: אוראל כהן מאיר שמיר על רקע פיצוץ המטען ליד רכבו | צילום: אוראל כהן מאיר שמיר על רקע פיצוץ המטען ליד רכבו, צילום: אוראל כהן

הפיצוץ האחרון אירע סמוך לחצות ולמקום זרמו כוחות משטרה גדולים. מדובר ככל הנראה במטען מאולתר, ואחד מכיווני החקירה שנבדקים הוא השקעה קודמת שביצע שמיר שאולי סיבכה אותו עם העולם התחתון. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. שמיר הוא בעל השליטה בחברת האחזקות מבטח שמיר (39.6%). לבד משמיר מחזיקים במבטח גם ליאון רקנאטי (8.5%) והמוסדיים הגדולים כלל ומנורה. שמיר החזיק בעבר במניות תנובה ושימש כבעלי קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה.

לאחרונה דווח שחברת אשטרום, שנשלטת בידי משפחת נוסבאום, החליטה לפרק שותפות ארוכה עם שמיר ומכרה 8.86% ממניות מבטח שמיר תמורת 78 מיליון שקל.

שמיר לא קיבל כל איום בעת האחרונה. המאמצים המשטרתיים מתמקדים בניתוח כל העסקאות שביצע בשנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות