אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכחו את בטר פלייס: שנה של חשמליות בדרך

שכחו את בטר פלייס: שנה של חשמליות בדרך

סמארט שמגיעה ל־125 קמ"ש, ניסאן ליף עם טווח נסיעה משופר ורכב כביש־שטח של אאודי: הרכבים החשמליים מנסים שוב את מזלם

27.12.2016, 08:47 | תומר הדר

שוק הרכב הישראלי חווה בעבר כישלון בולט בתחום הרכב החשמלי עם קריסת בטר פלייס, אך 2017 צפויה להיות שנת מפנה: חשמלית עממית, חשמלית קטנה וגם רכב כביש־שטח יוקרתי שיכול לנסוע עשרות ק"מ על חשמל.

קראו עוד בכלכליסט

סמארט ED

סמארט ED (ראשי תיבות של הנעה חשמלית) תגיע לישראל במחציתה הראשונה של שנת 2017 ותתמודד מול רנו זואי החשמלית, שתשווק הן לצרכנים פרטיים והן במסגרת מיזמי שיתוף רכב, בעיקר בחיפה. סמארט ED מצוידת במנוע חשמלי המפיק 74 כוחות סוס, המאפשר לה להגיע למהירות מרבית של 125 קמ"ש. זמן התאוצה ל־100 קמ"ש, 11.5 שניות, מבטיח שהסמארט תוכל להשתלב בקלות בתנועה עירונית וטווח הנסיעה (הצנוע) של 145 ק"מ יבטיח שאזור המחיה העיקרי של הסמארט ED יהיה במרכזי הערים.

סמארט ED סמארט ED סמארט ED

 

ניסאן ליף

ניסאן ליף שווקה בישראל במהלך השנתיים האחרונות על ידי יבואנית ניסאן בהצלחה מועטה. כעת מקווים בקבוצת קרסו שהדור המחודש של הליף, שיגיע ארצה באפריל, יעשה חיל הודות לטווח הנסיעה המשופר: מ־175 ק"מ בדגם היוצא ל־250 ק"מ בדגם החדש. לפי ניסאן, גם עיצובה של הליף שודרג ומתבטא בעיקר בהצגת צבעים חדשים ושינויים קלים לפגושים. המהירות המרבית, 145 קמ"ש, מבטיחה שהניסאן ליף תצליח להתמודד גם עם נסיעות בין־עירוניות קצרות.

ניסאן ליף ניסאן ליף ניסאן ליף

 

אאודי Q7 E TRON

אאודי Q7, רכב כביש־שטח גדול, כבד ומהודר, אינו בהכרח הדגם הראשון העולה בתודעה בכל הקשור ברכב חשמלי, אך דווקא מסיבה זו זקוקים בעלי Q7 לגרסה חשמלית: הקריטריונים לכניסה לערים באירופה ברכב מזהם הולכים ומחמירים, וגם בעלי רכבי יוקרה צריכים להגיע לעבודה. Q7 E TRON שיגיע במחצית השנייה של 2017 יצויד במנוע טורבו דיזל בנפח 3.0 ליטרים שיפעל לצד מנוע חשמלי המפיק 94 קילו־ואט. הוא מסוגל לנסוע לטווח של יותר מ־40 ק"מ בכוח החשמל בלבד.

רכב כביש שטח חשמלי של אאודי רכב כביש שטח חשמלי של אאודי רכב כביש שטח חשמלי של אאודי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות