אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לחץ אטומי: חשש ממחיקת ענק בטושיבה הפיל את מנייתה ב-11.6% בטוקיו צילום: בלומברג

לחץ אטומי: חשש ממחיקת ענק בטושיבה הפיל את מנייתה ב-11.6% בטוקיו

החברה דיווחה כי היא צפויה לרשום מחיקה חשבונאית על רקע רכישת חברה אמריקאית להנדסה ותפעול של כורים גרעיניים. החשש הוא כי מדובר במחיקה של כמה מיליארדי דולרים

27.12.2016, 11:48 | שירות כלכליסט

תאגיד הענק היפני טושיבה עלול לרשום מחיקה חשבונאית של כמה מיליארדי דולרים. כך עולה מדיווח החברה היום (ג'), ששלח את מנית החברה לצלילה של 11.6% במסחר בטוקיו.

קראו עוד בכלכליסט

המחיקה נובעת מהפחתת שווי חברת CB&I, או בשמה המלא: Chicago Bridge & Iron  - חברה אמריקאית שמתמחה בהנדסת כורים גרעיניים ותפעולם, אותה רכשה טושיבה בינואר האחרון. ההפחתה נובעת ממחלוקת משפטת בין החברה לבין טושיבה על הערכת שווי הנכסים של הפעילות הנרכשת.

הרכישה של החברה האמריקאית בוצעה על ידי חטיבת ווסטינגהאוס של טושיבה. ביולי האחרון הגישה החברה האמריקאית תביעה נגד ווסטינגהאוס, לאור כוונת ווסטינגהאוס לבצע הערכה מחושדשת של ההון בחברה - מה שיכול לשנות את מחיר הרכישה.

כך או כך, הבעיות סביב הרכישה גרמו לחששות אצל המשקיעים כי טושיבה לא תצליח לעמוד בתחזית הרווח שלה. מוקדם יותר השנה פירסמה החברה תחזית לרווח של 145 מיליארד ין בשנה הפיסקלית שתסתיים במרץ 2017. זאת, הודות לשיפור בפעילות שבבי הזיכרון למחשבים בתאגיד הענק.

המחקה הצפויה היא עוד אחת בשורה של מכות שהחברה המסועפת סופגת, נוכח התקווה שלה להתאוששות משערוריית החשבונאות שבה הייתה מעורבת בשנה שעברה שהסתכמה בהוצאות של 1.3 מיליארד דולר.

טושיבה , צילום: בלומברג טושיבה | צילום: בלומברג טושיבה , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות