אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רדהיל השלימה את ההנפקה בארה"ב: גייסה 38 מיליון דולר

רדהיל השלימה את ההנפקה בארה"ב: גייסה 38 מיליון דולר

חודשיים לאחר שביטלה ברגע האחרון את הגיוס בניו יורק הצליחה חברת הביומד להשלים את ההנפקה. רדהיל גייסה מקרן EMC2 סכום של 15 מיליון דולר ומהציבור 23 מיליון דולר

27.12.2016, 18:06 | דרור רייך

לאחר דחייה של חודשיים משלימה רדהיל את ההנפקה בארה"ב ומגייס סכום של 38 מיליון דולר. חברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית הודיעה כי היא מתכוונת להשתמש בתמורת ההנפקה לצרכי פיתוח קליני, רכישות פוטנציאליות, תמיכה בפעילות מסחור וצרכים כלליים.  

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת חודש נובמבר השנה, דקות לאחר שלב התמחור לקראת ההנפקה בניו יורק, הודיעה רדהיל על נסיגה מההנפקה. מקורבים לחברה טענו כי "היא לא קיבלה את הביקושים שרצתה במחיר שרצתה". הסיבה הרשמית שהוציאה החברה לביטול היתה "סביבת השוק".

ההנפקה הנוכחית שהושלמה כאמור בוצעה ב-2 שלבים - הנפקה למשקיע פרטי והנפקה ציבורית. בשלב הציבורי גויסו כ-23 מיליון דולר ובהנפקה הפרטית, שכללה הקצאת מניות לקרן הון סיכון EMC2 Fund, גויסו כ-15 מיליון דולר.

הגיוס הציבורי נעשה באמצעות 2.25 מיליון ADS, תעודות פיקדון אמריקאיות המייצגות, כל אחת, עשר מניות רגילות של החברה, ו-1.125 מיליון אופציות לרכישת ADS. הגיוס הפרטי נעשה באמצעות 1.46 מיליון ADS ו-731 אלף אופציות.

המחיר עמד על 10.25 דולר עבור ADS אחת ואופציה לרכישת 0.5 ADS. האופציות הינן במחיר מימוש של 13.33 דולר לתקופה של שלוש שנים. חתמי ההנפקה היו Roth Capital Partners.

ביולי אשתקד גייסה רדהיל גייסה סכום של 40 מיליון דולר באמצעות מכירת 2.5 מיליון ADS במחיר של 16.25 דולר לתעודה (המייצגת כאמור 10 מניות של החברה).

בקופה של רדהיל מצויים כעת כ-40.5 מיליון דולר ולמרות שאינה רווחית היא אינה זקוקה בדחיפות למזומנים. 

בצנרת המוצרים של רדהיל יש תשע תרופות שונות, הפונות לשוק שמגלגל כ־10 מיליארד דולר בשנה. ההתמחות של רדהיל היא רכישת תרופות בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, בשלב 2/3, לאחר שקיבלו אישור מה־FDA - בדרך כלל למסלול מקוצר. בשיטה זו מפחיתה החברה את רמת הסיכון הרגולטורית והפיתוחית.

רדהיל רדהיל רדהיל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות