אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו: מפקד חיל האוויר הטיס את ה-F35: "יכולות שלא הכרנו" צילום: סליה גריון

צפו: מפקד חיל האוויר הטיס את ה-F35: "יכולות שלא הכרנו"

האלוף אשל ערך טיסת בכורה על מטוס "האדיר". "המזרח התיכון לא מחכה לנו", אמר לאחר שנחת. "אנחנו מוכנים לפעול בכל רגע שבו נידרש". מפקד חיל אוויר יישא מחר דברים בוועידת התחזיות של כלכליסט

27.12.2016, 18:44 | ynet
מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, ערך אתמול (ב') את טיסת הבכורה שלו על אחד ממטוסי ה"אדיר" (F35) שנחתו בישראל לפני כשבועיים. "המזרח התיכון לא מחכה לנו. אנחנו מוכנים לפעול בכל רגע שבו נידרש", אמר מפקד חיל האוויר עם נחיתתו על הקרקע. בתחילת השבוע ביקר האלוף אשל את פרחי הטיס והצטרף לטיסה המסכמת עם הצוערת ש', שביום חמישי הקרוב תהפוך לטייסת הקרב הרביעית בתולדות צה"ל.

מאז נחיתת צמד מטוסי ה"אדיר" בטייסת "נשר הזהב" בבסיס נבטים לפני שבועיים, יצאו החמקנים לטיסות בודדות. לאחריהן הם הופקדו בידי הגף הטכני שם למדו הטכנאים וצוותי התחזוקה על יכולותיו המתקדמות של המטוס.

במהלך סוף השבוע חזרו טייסי חיל האוויר, שעשו את הכשרתם על המטוס המתקדם בארצות הברית, לצאת לגיחות ראשונות על המטוס המתקדם. האלוף אשל, שצפוי לסיים את תפקידו במהלך שנת 2017, יצא אף הוא לטיסתו הראשונה על ה"אדיר" וסיכם: "זה דור חדש, עידן חדש עם יכולות מתקדמות שלא הכרנו בעבר".

 , צילום: סליה גריון צילום: סליה גריון  , צילום: סליה גריון

עוד אמר אשל כי "זה לא רק המטוס. זה חלק ממערכת שלמה של חיל האוויר כולו, שיהפוך אותו לטוב, אפקטיבי ומבצעי יותר במקומות שלא היינו בהם בעבר". אשל ציין כי תהליך קליטת ה"אדיר" יערוך כשנה לפחות אולם ברגע שיידרש לתת מענה לאיומים - לא יהססו בחיל להפעילו. "בעבר החייל הפעיל מטוסים מוקדם יותר ממה שהעלו על הדעת", הסביר אשל. "המזרח התיכון לא מחכה לנו - אם נידרש נפעל".

בתחילת השבוע ביקרו בכירי חיל האוויר את פרחי הטייס שיסיימו השבוע את קורס מספר 173. מפקד חיל האוויר הצטרף לקוקפיט עם הצוערת ש', שתהפוך לטייסת הקרב הרביעית בתולדות חיל האוויר הישראלי. במהלך הקורס ביצעו חניכי טייסת מתקדם (מגמת מטוסי קרב) קרוב ל-100 גיחות, מתוכן 20 גיחות סולו.

האלוף אשל יהיה מחר בין הנואמים בוועידת התחזיות של כלכליסט. לצפייה בתוכנית הוועידה לחצו כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות