אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספקים של תעש: מעכבת תשלומים של מיליוני שקלים

ספקים של תעש: מעכבת תשלומים של מיליוני שקלים

ל"כלכליסט" נודע שעשר חברות המספקות רכיבים לתעש טוענות שהיא מעכבת להן תשלומים לתקופות המגיעות עד שנה. בינואר–ספטמבר השנה מספר ימי האשראי הממוצע בתעש לספקים היה כמעט פי שלושה מזה שבגופים ממשלתיים

28.12.2016, 07:03 | אסנת ניר

כעשר חברות קטנות שמספקות רכיבים שונים לתעש טוענות כי החברה הממשלתית מעכבת להם תשלומים המסתכמים במיליוני שקלים לתקופות המגיעות עד לשנה, ומתעלמת מפניותיהם לקבלת הכסף. 

קראו עוד בכלכליסט

כך למשל אחד הספקים מתחום המתכת טוען שתעש חייבת לו כחצי מיליון שקל, כשעבור חלק מהסכום התשלום מעוכב למעלה מחמישה חודשים. הספק שטוען כי פנה כמה פעמים לתעש זכה לתגובה רק כאשר איים למנוע את העברת הסחורה לחברה.

הספקים טוענים כי רק אלו שמאיימים באי העברת סחורה זוכים למענה. כך יצרן מתחום המתכות שתעש עיכבה תשלום עבורו של למעלה ממיליון שקל, מספר כי קיבל את הסכום לאחרונה רק לאחר שאיים כי לא יעביר את הסחורה. ספק חלקי תחמושת שעובד עם תעש למעלה מ־30 שנה וטוען כי תעש חייבת לו מאות אלפי שקלים מתאר מצב שבו המדינה מצד אחד גובה ממנו מע"מ באופן מיידי, אך מנגד לא משלמת לספקים שלה בזמן. ספק מתחום המתכות אמר כי "הזמנות שוטף 90 שמוציאים אצלם זה שוטף 'פוראבר', רק אחרי שמאיימים שנוציא מכתב מעו"ד ולא נספק חלקים משלמים לנו". התאחדות המלאכה והתעשייה, המייצגת את העסקים הקטנים והבינוניים ומלווה חלק מהספקים, פנתה באוגוסט לתעש בנידון וזו השיבה כי בשנתיים האחרונות חל שיפור בפיגור תשלומיה לספקים וביקשה להעביר אליה את הפניות של הספקים. אולם מנתונים שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה כי מספר ימי האשראי הממוצע בתעש לספקים עמד על 150 יום ב־2015, ובשלושת הרבעונים הראשונים של 2016 בולטת עלייה לממוצע של 193 יום. זאת כאשר לפי נתוני הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה, ממוצע ימי אשראי ספקים במשרדי הממשלה והחברות הממשלתיות עמד בשנת 2015 על 72 ימים.

מתעש נמסר כי "אנו משלמים לספקיה בהתאם להסדרים מסחריים. צבר ההזמנות והמכירות של החברה מדבר בעד עצמו. לכן לא נתייחס להכפשות מניפולטיביות של גורמים רגולטורים שכל מטרתם לפגוע בעסקי החברה".

מנכ"ל תע"ש אבי פלדר. "הכפשות מניפולטיביות" מנכ"ל תע"ש אבי פלדר. "הכפשות מניפולטיביות" מנכ"ל תע"ש אבי פלדר. "הכפשות מניפולטיביות"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
למה פלדר לא מדייק בתגובתו (בלשון עדינה....)
זה קשור לכתבה על פיגורי תשלומים קטסטרופלים לספקים לבין צבר הזמנות עתידי ןזאת מבלי לפרט כמה הפסדים יהיו ,כמה יעלה לתעש לייצר את אותו צבר הזמנות,וכמה קנסות פיגורים ישלם התעש עבורם...תשובתו של פלדר הינה בושה לאינטליגנציה,לא רצינית והינה לא יותר מזריית חול בעיני הקורא
גדי  |  03.01.17
1.
מנהלים כושלים בתעש,למה לא מפטרים אותם מיד,
בושה וחרפה שמנהלי תעש שכשלו לאורך השנים,גרמו להפסדים במליוני שקלים,ועדין נישארים בתפקיד,איך תעש יהיו רווחים שיש בתעש עשרות עובדים אם רכב צמוד מיותר,דלק ללא הגבלה,עזבו כ 1000 עובדים,אם פנסיה ומענק,חלק חזרו בדלת אחורית כיועצם,כולם הם מקורבים למנהלם,מילה אם הם היו עובדים חיונים,קדחת,הטובים בחוץ,יש לזרוק מיד את כל המנהלים הכושלים,ותקום ועדת חקירה ,מה קורה בתעש כותב זאת עובד תעש שעדין איכפת לו מתעש
תבומש  |  28.12.16