אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
90 עובדים במוקדי הקליטה ליוצאי אתיופיה עברו להעסקה ישירה ברשויות המקומיות צילום: אוהד צויגנברג

90 עובדים במוקדי הקליטה ליוצאי אתיופיה עברו להעסקה ישירה ברשויות המקומיות

על אף שחלקם עובדים ברשויות שנים רבות המשך עבודתם הותנתה אחת לתקופה במבחני תמיכה ממשלתיים. יהיו זכאים לזכויות שיעוגנו בהסכמים קיבוציים וייחשבו כעובדים מן המניין

27.12.2016, 19:46 | אסנת ניר
כ-90 עובדים במוקדי הקליטה ליוצאי אתיופיה הועברו היום (ג') להעסקה ישירה וקבועה ברשויות המקומיות. העובדים מנגישים שירותים עירוניים, ומסייעים במיצוי זכויות בתחומי החינוך והרווחה ליוצאי אתיופיה. על אף שחלקם עובדים ברשויות שנים רבות המשך עבודתם הותנתה אחת לתקופה במבחני תמיכה ממשלתיים. העובדים יהיו זכאים לזכויות שיעוגנו בהסכמים קיבוציים וייחשבו כעובדים מן המניין.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מתקנים עוול גדול לאנשים שעושים עבודה חשובה ומקדישים את עצמם לשליחות חברתית ראשונה במעלה", אמר היום (ג') יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בטקס שציין את העברתם של העובדים להעסקה ישירה. ניסנקורן ציין כי "לא הגיוני שיש עובדים שמועסקים בצורות העסקה שונות ומשונות כל כך הרבה שנים, עושים עבודה משמעותית ועדיין מרגישים חסרי אונים בתוך המערכת".

אירוע של עולים מאתיופיה, צילום: אריאל בשור אירוע של עולים מאתיופיה | צילום: אריאל בשור אירוע של עולים מאתיופיה, צילום: אריאל בשור

שר האוצר, משה כחלון, אמר במהלך טקס קליטת העובדים כי "כל פעם שאנחנו מגיעים למעמד קליטת עובדי קבלן זה יום שמח ועצוב. שמח כי העובדים נקלטים והצדק נעשה ועצוב שהיינו צריכים להגיע למצב הזה. בפעולות האלה אנחנו לא עושים טובה לאף אחד רק מתקנים עוול שנעשה לעובדים במשך שנים".

קליטת עובדי מוקדי הקליטה הינה חלק מיישום ההסכם בין ההסתדרות לאוצר מלפני כשנה וחצי במהלכו אמורים להיקלט כ-10,000 עובדי קבלן להעסקה ישירה של עובדים במיקור חוץ ו"כתף אל כתף" לשירות המדינה והרשויות המקומיות, ולשיפור תנאי השכר של העובדים ברף הכנסה נמוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות