אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

סלינגר על כלל ביטוח: "חתמנו על מתווה לפני 3 שנים והם לא עומדים בו"

המפקחת על הביטוח אמרה את הדברים בוועידת התחזיות של "כלכליסט" כשנשאלה מדוע היא לוחצת על כלל ביטוח ואי.די.בי למכור את מניותיהן. לדבריה, "החוק מכיר רק בחברת ביטוח עם בעל שליטה וללא גרעין שליטה. הפתרון הזה היה אמור להיות זמני, אבל זה נמשך כבר 3 שנים"

28.12.2016, 12:05 | דרור רייך

"החוק מכיר רק בחברת ביטוח עם בעל שליטה וללא גרעין שליטה – כמו בבנקים. אין דברים אחרים. במקרה של כלל ביטוח יש מוטציה בגלל חברת האם שלה, אבל זה היה אמור להיות פיתרון זמני וקצר, וזה נמשך כבר 3 שנים. והמצב הזה מקשה גם על כלל וגם על הרגולטור", כך אמרה היום (ד') המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, בוועידת התחזיות של "כלכליסט", כאשר נשאלה מדוע היא לוחצת על כלל ביטוח ואי.די.בי למכור את מניותיהן. את השיחה עם סלינגר ערכה כתבת "כלכליסט" רחלי בינדמן.

קראו עוד בכלכליסט

"חתמנו על מתווה לפני 3 שנים והם לא עומדים בו" המשיכה סלינגר בעניין כלל. לגבי פסילת המעומדים לרכישת החברה הסבירה סלינגר: "אנחנו לא נתנו שום אור אדום לבעל שליטה סיני או כזה או אחר, הכל נפסק בגלל החברות עצמן שלא הגיעו לסיכום המו"מ".  

בנושא הרפורמות מרחיקות לכת שפגעו בחברות הביטוח ציינה סלינגר כי "גם בנקים וגם חברות ביטוח בחו"ל נסחרות בסחר על ההון העצמי, זה תופעה שלא קוראת רק בישראל. חוק רשות שוק ההון שאושר בכנסת באוגוסט, קבע שעלינו לדאוג למבוטחים והחוסכים, לעודד תחרות ולשמור על יציבות הגופים ולפתח את תחום הדיגיטל ולא רק לרווחים של החברות עצמן".

דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח, צילום: צביקה טישלר דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח | צילום: צביקה טישלר דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח, צילום: צביקה טישלר

סלינגר נשאלה האם ההגנה על החוסכים היא בבחינת "לשפוך את התינוק עם המים". על כך ענתה: "ממש לא. הם מנהלים כספי אחרים ולכן הרגישות הגבוהה, גם המוסכים והמבוטחים הם בעלי עניין". לגבי דיבידנדים שלא מחולקים, סלינגר סבורה שלמשוואה יש 2 צדדים, וגם בבנקים זה היה, כמה שנים לפני והיום זה בחברות הביטוח והמטרה היא לשמור על יציבות.

"בתפקידים כמו שלי תמיד יש לחצים – והשאלה איך מתמודדים" סיכמה סלינגר. "אנחנו בתהליך חד פעמי של לקחת חלק ממשרד האוצר ולהפוך אותו לגוף עצמאי. אנחנו לא מנותקים לגמרי אבל יש לנו את הסמכות המלאה וזה תהליך, מקווה שזה יקרה מהר".

"יש היום סבסוד של הדור הצעיר למי שיצא לפנסיה, אבל זה יסתיים בקרוב", ציינה סלינגר. "אני מאמינה שכבר בשבועות הקרובים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות