אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

מנכ"ל אלסטום ישראל: "רכבות זה חדשנות ואין סיבה שתחבורה חכמה לא תנוסה בישראל"

שרון קדמי אמר את הדברים בוועידת התחזיות של "כלכליסט": "אם כל המשתתפים כאן היו מגיעים ברכבת היו נדרשים רק 4 קרונות, לא היה צורך בחניונים והיינו חוסכים פקקים וזיהום אוויר"

28.12.2016, 15:23 | דותן לוי
"אני יכול לספר לכם שרכבות תורמות לצמיחה, הן עובדות כבר 150 שנה", כך אמר שרון קדמי מנכ"ל אלסטום ישראל בכנס התחזיות של "כלכליסט". לדבריו, למעלה מיליארד איש בעולם חיים במרכזים אורבניים צפופים ומתקשים להגיע למחוז חפצם בזמן סביר. "זמן סביר נע סביב 90 דקות, זה בערך הזמן שלוקח לאנשים להגיע לעבודה. עכשיו תחשבו אם כל משתתפי הכנס הזה היו מגיעים ברכבות. זה בסך הכל 4 קרונות שהיו מונעים שימוש בשטחי חניונים, לא היו מייצרים פקקים ולא מזהמים. רכבות זה חדשנות, זה כבר לא מה שהיה פעם, היום רכבות חשמליות שועטות במהירות של 300 קמ"ש. אלסטום השיקה רכבת שמונעת על מימן ולא מזהמת כלל. תא ניהוג של רכבת מתקדמת דומה לקוקפיט של מטוס הוא מאפשר לה לנסוע במהירויות גבוהות מבלי שאיש ישב בה, ואסור לשכוח גם את חווית הנוסע, כל אחד יכול להסתכל בבית באינטרנט ולהחליט באיזה רכבת הוא נוסע, באיזה תחנה הוא עולה, על איזה קרון, הוא יכול לשלם מראש ולהזמין אוכל ועוד".  

קראו עוד בכלכליסט

קדמי התייחס לפעילותה של אלסטום בישראל ואמר, "מדינת ישראל נחשבת לאבן שואבת לחדשנות בכל העולם כמעט בכל תחום אפשרי, לא בכדי החברות הכי גדולות בעולם בחרו לעשות את החדשנות שלהם בארץ, הסיבה היא שישראל היא כר ניסוי טכנולוגי לכל העולם ובתחומים רבים. גם אלסטום קיבלה החלטה אסטרטגית לעשות חדשנות בארץ ואין שום סיבה שהתחבורה החכמה לא תנוסה בישראל. אלסטום חרטה על דגלה חדשנות, היא שותפה בקרן הון סיכון בצרפת של למעלה מ-100 מיליון אירו ומחזיקה חממה טכנולוגית בצרפת".

בארץ אומר קדמי, אלסטום החלה בפיילוט ביחד עם הרכבת הקלה בירושלים וחברת מובילאיי "נכנסו לפיילוט פשוט, המצלמה של מובילאיי תותקן על הרכבת הקלה בירושלים, זה מאפשר זרימה עצומה של מידע שמתקבלת ישירות מהקרון, תכפילו את זה ב-44 קרונות שקיימים בירושלים ותחשבו מה מידע כזה יכול לספק אם יותקן בכל הקרונות בעולם. אנחנו יוצאים בקול קורא אחד עם הטכניון ושני עם משרד הכלכלה כדי לאגום ביחד את כל השוק הישראלי מבחינת החדשנות. אנחנו נגדיר באיזה נושאים אנחנו רוצים להתקדם ומשם נתחיל. בהמשך, בשלב שני אלסטום תתקדם לעולם החממות והאקסלרטורים".

קדמי. "רכבות זה חדשנות", צילום: צביקה טישלר קדמי. "רכבות זה חדשנות" | צילום: צביקה טישלר קדמי. "רכבות זה חדשנות", צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות