אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגייסת המשקיעים של אמיר ברמלי בקלע סגרה הסדר טיעון צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

מגייסת המשקיעים של אמיר ברמלי בקלע סגרה הסדר טיעון

נגד סיון ציבולסקי הוגש אתמול כתב אישום על גיוס משקיעים ללא תשקיף. בעקבות הודאתה היא תורשע והצדדים יבקשו מאסר על תנאי וקנס כספי. ברמלי עצמו מואשם גם בגניבה, מרמה, זיוף והלבנת הון בקרן קלע ורוביקון שבבעלותו, שקרסו והוצא להן צו פירוק

29.12.2016, 07:03 | תומר גנון ונעמי צורף

כתב אישום נוסף בפרשת המרמה בקרן קלע של אמיר ברמלי: מנהלת קשרי הלקוחות לשעבר, סיון ציבולסקי, מואשמת בגיוס משקיעים ללא תשקיף. לכתב האישום שהגישה אתמול הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בת"א צורפה הודעה ולפיה הצדדים הגיעו להסדר טיעון שיוגש בחודש הבא לאישורו. ל"כלכליסט" נודע כי על פי ההסדר ציבולסקי תודה ותורשע בביצוע העבירה, והצדדים יבקשו שיוטל עליה עונש מאסר על תנאי וקנס כספי.

קראו עוד בכלכליסט

ביוני האחרון הוגש כתב האישום המרכזי בפרשה נגד ברמלי, הבעלים והמנהל של החברות קרן קלע ורוביקון שקרסו, הוצא להן צו פירוק והן הותירו חובות של יותר מ־300 מיליון שקל. לברמלי מיוחסות עבירות של גניבה בידי מורשה בהיקף של יותר מ־400 מיליון שקל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גיוס משקיעים ללא תשקיף תוך הבטחת תשואות חריגות ומסירת מצגים כוזבים, זיוף ועבירות הלבנת הון.

עיקר השכר מעמלות

ציבולסקי היא אחת מ־437 עדי התביעה נגד ברמלי — 386 מהם משקיעיו. לפי כתב האישום נגד ציבולסקי, המיוצגת בידי עוה"ד דרור מתתיהו ושוני אלבק, היא עבדה ב־2011–2015 בקרן קלע, כשמרבית שכרה נבע מעמלות על השקעות הלקוחות. הצעת ני"ע או מכירתם ליותר מ־35 משקיעים לאורך שנה נחשבת לפי חוק ני"ע הצעה לציבור המחייבת המצאת תשקיף באישור רשות ני"ע.

"בתקופה הרלוונטית מכרה קלע יזמות ני"ע ליותר מ־550 משקיעים, תוך חריגה ניכרת ממגבלת הגיוס ל־12 חודשים", נכתב בכתב האישום שהגישו עוה"ד חנה קורין ויוני לבני ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). "מכלל המשקיעים האלה גייסה ציבולסקי בעצמה, ובאמצעות עובד הכפוף לה, כ־305 משקיעים בשלוש שנים". עוד נכתב כי ציבולסקי עסקה בגיוס המשקיעים ובמכירת ני"ע תחת ניהולו של ברמלי, ועשתה כן אף שידעה על המגבלה החוקית והחריגה ממנה.

אמיר ברמלי אמיר ברמלי אמיר ברמלי

ברמלי מואשם כי העביר את כספי המשקיעים לרוביקון שבבעלותו, ושם השתמש בהם, בין היתר, לרכישת חברות עתירות סיכון ולצרכיו האישיים. משהעסקאות שביצעה רוביקון לא נשאו פרי והחברה סבלה מגירעונות והפסדים, שילם ברמלי את הריבית למשקיעים הקיימים מכספיהם של משקיעים נוספים שגייס. "על יסוד מצגי המרמה שמסר ברמלי", נטען בכתב האישום נגדו, "קיבלה 'קלע יזמות' כספי משקיעים בסכום שעלה על 350 מיליון שקל, ו'קלע בטוחות' כספים בסכום של כ־75 מיליון שקל. בד בבד, העביר ברמלי כ־25 מיליון שקל מכספי המשקיעים שגייס באמצעות קרנות קלע לחשבונות פרטיים שלו או של קרוביו, או לחברות בבעלותו הפרטית שאינן חלק מקבוצת רוביקון. ברמלי הוסיף למשוך כספים לחשבונות הפרטיים, גם כשמצבה הכלכלי של החברה הלך והורע". ברמלי, המיוצג על ידי עו"ד אייל רוזובסקי, כופר באישומים נגדו.

"מרשתנו לקחה אחריות"

מעו"ד אלבק נמסר: "מרשתנו לקחה אחריות והודתה בעבירה של גיוס ללא תשקיף מיותר מ־35 משקיעים, עבירה טכנית במהותה, הקלה ביותר בחוק ני"ע, ותישא בקנס שיוטל עליה. בכך, תניח פרשה זו מאחוריה ותוכל לצעוד בדרך חדשה. מרשתנו מציינת כי הפרקליטות הגיעה להכרה שהיא לא לקחה חלק בתרמית וכי לא פעלה על מנת להטעות משקיעים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
שוהם גביזון
המגיב הקודם כתב תגובה עדינה לעומת מה שאני חושב עליך .לא תהיה לך כפרה לעולם על מעשיך . למרות שהוזהרתה על ידי .ואמרתה לי בבטחון מוחלט שהעיסקה כשרה לפי כול דין ולצערי הולכת אותי שולל . גרמת לי אישית משבר בריאותי ונפשי בחיי משפחתי ובי . ולצערי ללא התנצלות או הישתתפות בצער . זה מה שמראה שמא שעניין אותך זה רק הבונוס שתקבל . אני תקוה שאת עונשך אתה וסיוון וכמובן אמיר תקבלו מן השמיים.לא סליחה ולא מחילה.
מנחם  |  12.04.17
לכל התגובות