אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימפטיה מיוחדת לאנרגיה גיאותרמית ונדל"ן: ההמלצות של הבינלאומי ל-2017 צילום: שאטרסטוק

המלצות 2017

סימפטיה מיוחדת לאנרגיה גיאותרמית ונדל"ן: ההמלצות של הבינלאומי ל-2017

האנליסטים של הבנק מביעים אמון בפיזור נרחב של תיק ההשקעות כאשר הם בוחרים ב-5 מניות מ-5 סקטורים שונים. פרויקט ההמלצות של "כלכליסט" מתקרב לקו הסיום

29.12.2016, 12:04 | אמיר רוזנבאום

רגע לפני 2017, פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" מתקרב לקו הסיום שלו, והפעם תורו של בנק הבינלאומי. מחלקת המחקר של הבנק בראשותו של ד״ר דן סער מביעים אמון בפיזור נרחב של תיק ההשקעות כאשר הם בוחרים ב-5 מניות מ-5 סקטורים שונים.

קראו עוד בכלכליסט

בשנה שעברה השיגו האנליסטים של הבנק תשואה ממוצעת של 12% במניות שבחרו, כאשר שפיר הנדסה (שעלתה ב-37%) ומטריקס (שקפצה ב-43%) השפיעו לחיוב על השורה התחתונה. מנגד, בחירה בפריגו שאיבדה 43% העיבה על התוצאה הסופית. פרויקט ההמלצות של "כלכליסט" מתקרב אם כן לתחנה אחרונה - קבלו את המלצות הבנק הבינלאומי לשנה החדשה:

להמלצות של הבנק הבינלאומי לשנה שעברה לחץ כאן

פרוטרום. תשואה בשנת 2016: 14%

אנליסט שמואל אפטר: פרוטרום הינה אחת מעשר החברות הפועלות בתחום התמציות וחומרי הגלם הגדולות בעולם. אסטרטגיית הרכישות המוצלחת שלה (משנת 2011 ועד היום ביצעה 33 רכישות), בשילוב הצמיחה האורגנית, צפויות לתרום להמשך הרחבת הפעילות בדגש על שווקים מתעוררים בעלי שיעורי צמיחה גבוהים יותר. החברה מתמקדת במוצרים טבעיים הזוכים לביקוש גבוה ולשיעור רווחיות נאה לאור טרנד הבריאות בעולם. בנוסף, פרוטרום נהנית מרמת נזילות גבוהה ומינוף שמרני המאפשר לה להמשיך ליזום ולנצל הזדמנויות רכישה איכותיות הודות לניהול המוצלח של ראשי החברה. לאחרונה, פרוטרום הודיעה על היערכותה לרישום כפול בת"א ובארה"ב, הצפוי להגביר את הסחירות במניה.בשורה התחתונה, הירידה שנרשמה במחיר המניה בשנה האחרונה, אחרי ארבע שנים רצופות בהן נרשם זינוק חד והצפי להמשך צמיחה וגידול ברווחיות מהווה, להערכתנו, הזדמנות כניסה נוחה להשקעה בפרוטרום.

מרכז החדשנות של פרוטרום בציריך מרכז החדשנות של פרוטרום בציריך מרכז החדשנות של פרוטרום בציריך

קראו עוד בכלכליסט

אורמת טכנולוגיות. תשואה בשנת 2016: 47% 

אנליסט מיקי אלקובי: החברה מייצרת אנרגיה גיאותרמית ממאגרים הטמונים באדמה ומחום שיורי. בשנה החולפת עלתה מניית החברה בכ-45% על רקע צמיחה מתמשכת בפעילות העסקית. אנו סבורים כי מיצובה הספציפי של אורמת כחברה שנהנית מיתרון תחרותי ע"י קיום אינטגרציה אנכית מלאה (משלב התכנון, ההקמה והתפעול ועד לשלב תחזוקת תחנות הכוח הגיאותרמיות),יתמוך בה גם במהלך השנה הקרובה חרף העליות שנרשמו. ראוי לציין גם כי לחברה נתח שוק גבוה בענף שבו מחסומי כניסה גבוהים. השנה החלההפקת חשמל במספר פרויקטים שצפויים להיות רווחיים וחטיבת החשמל, שמהווה מנוע הצמיחה העיקרי של החברה, רשמה שיפור ברווחיות. בנוסף לכך,החברה חודרת לשווקים מתעוררים והקימה השנה פרויקט ראשון בסין. לחברה מינוף נמוך יחסית, שיאפשר לה לגייס מימון לטובת המשך צמיחה גם בשנים הבאות. עליית מחירי האנרגיה בשנה האחרונה והצפי כי ימשיכו לעלות, בקצב מתון, מחזקים את חשיבותה של הפקת אנרגיה ממקורות חלופיים. עם זאת, קיים סימן שאלה מהותי בנוגע למדיניות הממשל החדש בארה"ב בנושא עידוד תחום האנרגיה הנקייה וקיימת אפשרות סבירה כי החזרי המס,שמהם נהנתה החברה לאחרונה, יקטנו בצורה משמעותית.

רמי לוי. תשואה בשנת 2016: 10%-

אנליסט שמואל אפטר: רמי לוי שיווק השקמה הינה קמעונאית מזוןאשר מפעילה כיום 45 סניפים (שלושה מהם בזכיינות). בתשעת החודשים הראשונים של 2016 רשמה החברה צמיחה של כ- 13% בהכנסות, שיפור בשיעורי הרווח הגולמי והתפעולי וזינוק של למעלה מ-30% ברווח הנקי. תוצאות חזקות אלה נבעו בעיקר מפתיחה של 14 סניפים חדשים. למרות התוצאות הטובות שהציגה החברה במהלך השנה, התפתחויות שאינן עסקיות ועלו לכותרות העיבו על ביצוע המניה כאשר גם זכייתה של יינות ביתן במכרז על מגה פגעה ברמי לוי. לאחר שמניית החברה התממשה בכ-10% במהלך 2016 אנו סבורים כי טמון בה פוטנציאל. מנועי הצמיחה של החברה שכוללים פתיחת סניפים חדשים (בכוונתה של החברה להגיע לפריסה של 50 סניפים עד סוף 2017), המשך ייבוא מוצרים וחיזוק המותג הפרטי צפויים לבוא לידי ביטוי במהלך השנה הקרובה.

רמי לוי רשת שיווק השיקמה, צילום: בלומברג רמי לוי רשת שיווק השיקמה | צילום: בלומברג רמי לוי רשת שיווק השיקמה, צילום: בלומברג

קבוצת דלק. תשואה בשנת 2016: 12%

אנליסט דן אליס: קבוצת דלק, השולטת בשותפויות דלק קדוחים ואבנר, מרכזת תחתיה את מרבית עתודות הגז הטבעי בשוק המקומי, תחום שהתפתח בשנים האחרונות באופן דרמטי עם גילוי מאגרי הגז הגדולים תמר (2009) ולוויתן (2010). כיום תמר הינו מאגר הגז הפעיל היחיד בישראל ואילו לוויתן עשוי להפוך את ישראל בעתיד למעצמת גז אזורית. בחודשים האחרונים נרשמה התקדמות משמעותית בכל הקשור לפיתוח מאגר לוויתן ובנוסף, דלק מגדילה את חשיפתה לפעילויות אנרגיה נוספות בחו"ל תוך ניצול הידע שנצבר בה ובעת שמחירי האנרגיה מצויים עדיין ברמות נמוכות יחסית. בהתאם, אנו רואים כיום פוטנציאל רב בפעילות האנרגיה של הקבוצה אולם יש לזכור שלצידו טמון סיכון משמעותי הנובע מאופי הפעילות, מהתלות במחירי האנרגיה ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

עזריאלי. תשואה בשנת 2016: 17%

אנליסט דן אליס: קבוצת עזריאלי היא אימפריה של נדל"ן מניב במונחים מקומיים המחזיקה, בין היתר, ב-16 קניונים הנמצאים במיקומי פריים ברחבי ישראל ונהנים משיעורי תפוסה גבוהים (למעלה מ- 97%). תחום המרכזים המסחריים התפתח באופן מואץ בשנים האחרונות ונוצר חשש מפני עודף בשטחי מסחר אך אנו מאמינים כי עקב המיצוב הגבוה של קניוני עזריאלי, ההשפעה עליהם, אם בכלל, תהיה מתונה יחסית. גם עלייה עתידית ברמות הריבית מהווה מקור לדאגה בתחום אך נראה כי סביבת הריבית הנמוכה תישאר אתנו בטווח הזמן הבינוני כאשר חוב הקבוצה כבר מגלם את ריביות השפל. בנוסף, עזריאלי מחלקת דיבידנדים נאים בקביעות ויוזמת פרויקטים חדשים שישמשו עבורה מנוע צמיחה עתידי. לסיכום, למרות החשש כי תור הזהב של ענקיות הנדל"ן המניב חלף, להערכתנו, יתרון הגודל והאיכות של עזריאלי, הפועלת בתחום המאופיין בסיכון נמוך יחסית, עודנו משמעותי.

תיק השקעות

מניות בחו"ל 20%

מניות בארץ 10%

אפיק סולידי בחו"ל 10%

אפיק סולידי צמוד מדד 36%

אפיק סולידי שקלי 24%

בורסת תל אביב, צילום: אוראל כהן בורסת תל אביב | צילום: אוראל כהן בורסת תל אביב, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות