אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מאיר שמיר הודה בחקירה ב-2012 כי נסחט באיומים על ידי מקורב לאברג'יל צילום: אוראל כהן

דיווח: מאיר שמיר הודה בחקירה ב-2012 כי נסחט באיומים על ידי מקורב לאברג'יל

כך פורסם הערב בערוץ 10. בחודש האחרון התפוצצו שני מטענים בקרבתו של איש העסקים. לאחר המטען הראשון אמר שמיר: "אין לי שמץ של מושג מה קרה, מניח שזו טעות"

29.12.2016, 21:34 | נעמי צורף
לאחר הפיצוץ הראשון בקרבתו טען איש העסקים מאיר שמיר כי להערכתו מדובר בטעות ואמר: "אין לי שמץ של מושג מה קרה, מניח שזו טעות". אולם, על פי הפרסום בערוץ 10 הערב (ה'), שמיר הודה בחקירה במשטרה בשנת 2012 כי הוא נסחט באיומים על ידי אדם שטען כי הוא קרוב של העבריין מאיר אברג'יל. החקירה נגעה לפירוק קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הפרסום, הבעלים החדשים של הקבוצה טענו כי שמיר גזל מהם את המגרש שאותו קנה והרוויח עליו עשרות מיליוני שקלים. ובעקבות כך, שמיר טען בחקירתו כי אנשי העולם התחתון סחטו אותו, כדי לקבל כסף עבור האיצטדיון.

עוד פורסם, כי שמיר תיאר בחקירתו כי הם הגיעו אליו עם מרצדס שחורה ודרשו ממנו לשלם 18 מיליון שקל על האיצטדיון, מתוכם הוא שילם רק 8 מיליון. אחד מהם, תומר סיני, הדגיש כי הוא קרוב משפחה של אברג'יל.

מאיר שמיר, צילום: אוראל כהן, דוברות המשטרה מאיר שמיר | צילום: אוראל כהן, דוברות המשטרה מאיר שמיר, צילום: אוראל כהן, דוברות המשטרה

כאמור, בשבועות האחרונים התפוצצו שני מטעני חבלה בקרבתו של שמיר. האחרון בסמוך לבית מגוריו של שמיר בשכונת צהלה בתל אביב, לאחר ששבועיים לפני כן התפוצץ מטען סמוך לרכבו שחנה בשכונת רמת החייל בעיר.

הפיצוץ האחרון אירע סמוך לחצות ולמקום זרמו כוחות משטרה גדולים. מדובר ככל הנראה במטען מאולתר. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בעבר טען שמיר כי הזרים להפועל פ"ת בעצמו ובאמצעות החברות שבשליטתו כ-122 מיליון שקל בין 1996 ל-2011. זאת כתגובה למפרקי הקבוצה שטענו בין היתר כי שמיר רכש את הקבוצה על מנת להשתלט על הנדל"ן שלה.

איש העסקים מאיר שמיר הוא בעל השליטה בחברת האחזקות מבטח שמיר (39.6%). לבד משמיר מחזיקים במבטח גם ליאון רקנאטי (8.5%) והמוסדיים הגדולים כלל ומנורה. שמיר החזיק בעבר במניות תנובה ושימש כבעלי קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקוה. לאחרונה דווח שחברת אשטרום, שנשלטת בידי משפחת נוסבאום, החליטה לפרק שותפות ארוכה עם שמיר ומכרה 8.86% ממניות מבטח שמיר תמורת 78 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות