אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מובילאיי תפתח ביחד עם HERE טכנולוגיות מיפוי לכלי רכב אוטונומיים צילום: אוראל כהן, עמית שעל

מובילאיי תפתח ביחד עם HERE טכנולוגיות מיפוי לכלי רכב אוטונומיים

במסגרת שיתוף הפעולה תשולב פלטפורמת Roadbook של מובילאיי, שמזהה וממפה סימני דרך ומידע תחבורתי בזמן אמת, במערכות המיפוי של HERE

29.12.2016, 23:29 | עומר כביר
מובילאיי הישראלית ומפתחת פלטפורמת המיפוי HERE ישתפו פעולה בפיתוח טכנולוגיות מיפוי לכלי רכב אוטונומיים - כך הודיעו הערב (ה') שתי החברות.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת שיתוף הפעולה תשולב פלטפורמת Roadbook של מובילאיי, שמזהה וממפה סימני דרך ומידע תחבורתי בזמן אמת על בסיס מיקור המון, במערכות המיפוי של HERE שמיועדות לשימוש ברכבים אוטונומיים וסמי-אוטונומיים. לדברי החברות, חיבור זה יאפשר לכלי רכב אוטונומיים להגיב בצורה טובה יותר לסביבתם וכן לזהות בצורה מדויקת יותר את מיקומם.

בנוסף, מובילאיי עתידה להיעזר בפלטפורמת Open Location של HERE בעיבוד המידע שאוספים כלי רכב שמשתמשים במערכות פרי פיתוחה. HERE, מצדה, תשתמש במידע שאוספים החיישנים של החברה הישראלית על מנת לעדכן את המפות שלה בזמן אמת.

מימין: מנכ"ל מובילאיי זיו אבירם והיו"ר אמנון שעשוע, צילום: תומי הרפז מימין: מנכ"ל מובילאיי זיו אבירם והיו"ר אמנון שעשוע | צילום: תומי הרפז מימין: מנכ"ל מובילאיי זיו אבירם והיו"ר אמנון שעשוע, צילום: תומי הרפז

"מיפוי ברזולוציה גבוהה עם רכיב מרכזי במכוניות אוטונומיות", אמר יו"ר מובילאיי, פרופ' אמנון שעשוע, בהודעה לעיתונות. "שילוב הטכנולוגיה של מובילאיי עם המפות של HERE הוא שלב קריטי ביצירת עדכונים בזמן אמת. אנחנו שמחים לעבוד עם HERE ליצירת תקן מיפוי HD עולמי".

מנכ"ל HERE, אדזרד אוברביק, הוסיף: "אנחנו יוצרים מפת HD שהופכת לתקן בכלי רכב אוטונומיים ומוצרי IoT (האינטרנט של הדברים) אחרים שזקוקים למידע מיקום מדויק. אנחנו מרחיבים את היכולת הזו במהירות, ואני מרוצה מכך שאנו יכולים להאיץ את שיתוף הפעולה עם מובילאיי, שותפה אסטרטגית שחולקת את החזון שלנו לכיוון שאליו תעשיית הרכב ותעשיות אחרות צועדות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות