אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המספרים נחשפים: עלות חילוץ מונטה פסקי - 6.6 מיליארד יורו צילום: בלומברג

המספרים נחשפים: עלות חילוץ מונטה פסקי - 6.6 מיליארד יורו

כך לפי פרסום רשמי של הבנק המרכזי של איטליה; מדובר ב-4.6 מיליארד יורו שיסייעו לבנק הקורס לעמוד בדרישות ההון ועוד 2 מיליארד דולר לפצות את מחזיקי האג"ח

31.12.2016, 09:30 | בלומברג
חילוצו של הבנק האיטלקי מוכה החוב מונטה פסקי די סיינה יעלה למדינה כ-6.6 מיליארד יורו (7 מיליארד דולר) - כך לדברי הבנק המרכזי של איטליה בפרסום ראשון משלשום (ה') לגבי אומדן היקף החילוץ. מדובר בסכום גדול יותר מההערכות הראשוניות

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה, לבנק נדרשים כ-4.6 מיליארד יורו כדי לעמוד בדרישות ההון ועוד 2 מיליארד יורו כדי לפצות את מחזיקי האג"ח המסחריות של הבנק. כמו כן תידרש המרת אג"ח בסך 2.2 מיליארד יורו על ידי המשקיעים המוסדיים של הבנק.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

הבנק המרכזי של איטליה הסביר גם את ההבדל בין הסכום של 8.8 מיליארד יורו שדרש הבנק המרכזי של אירופה במסגרת המאמצים לשקם את הבנק זאת לעומת חמשת מיליארד היורו שהבנק לא הצליח לגייס בשוק – הסכום הגבוה יותר מייצג את הכספים שלהם זקוק מונטה פסקי לשם שמירה על יחסי הון מספקים, כפי שהוחלט בפגישה מיוחדת של הוועדה המפקחת של הבנק המרכזי של אירופה.

הקבינט האיטלקי בראשותו של ראש הממשלה פאולו ג'נטיליוני הסכים בשבוע שעבר להזרים עד 20 מיליארד יורו למונטה פסקי ולבנקים נוספים אחריו. מונטה פסקי - הבנק העתיק בעולם – לא הצליח כאמור לגייס משקיע מרכזי חדש כחלק מרכזי מתוכנית הגיוס של 5 מיליארד יורו בשוק.

בראיון שפורסם שלשום בעיתון הכלכלי "איל סול 24 אורה", מתח שר האוצר האיטלקי פייר קארלו פדואן ביקורת על הוועדה המפקחת של הבנק המרכזי של אירופה בשל חוסר הבהירות לגבי הקריטריונים שעליהם התבסס החישוב שערך. "בנוסף למכתב בן חמש שורות ושלושה מספרים, הסברים נוספים היו מועילים. מהלכים חסרי שקיפות ללא הסברים גורמים לאנשים לחשוב שמשהו פה אינו כשורה", אמר השר בראיון.

בהודעה רשמית שפרסם ביום שני מסר הבנק כי קיבל שני מכתבים מהבנק המרכזי של אירופה, כולל דרישה לסכום החדש שנדרש לשם חיזוק המאזן של הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות