אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע בסין לברוקרים: חזקו את משטר ניהול הסיכונים שלכם צילום: בלומברג

רשות ני"ע בסין לברוקרים: חזקו את משטר ניהול הסיכונים שלכם

חברות הברוקראז' ייאלצו מעתה גם לתת דעתן לחברות הבת שלהן במסגרת ניהול הסיכונים, וכן לנושא הסיכון במוניטין

31.12.2016, 11:41 | שירות כלכליסט

רשות ני"ע הסינית (SAC) הורתה לחברות הברוקראז' לחזק את משטר ניהול הסיכונים שלהן ולהוסיף למנגנון גם מערכת לניהול סיכון למוניטין, כך לפי הודעה רשמית שפורסמה אתמול (ו').

קראו עוד בכלכליסט

השינויים מגיעים בזמן רגיש לתעשיית הברוקראז' בסין. זאת לאחר שחברת "סילנד סקיורטיז" (Sealand Securities) הייתה מעורבת בשערוריית אג"ח בהיקף 2.4 מיליארד דולר שהולידה חששות לגבי קשיי נזילות במערכת הבנקאית, בטרם התערבו בעניין הרגולטורים. במסגרת הפרשה נטען כי שני עובדים לשעבר של החברה חתמו באופן בלתי מורשה על עסקאות אג"ח שהופצו על ידי לא פחות מ-22 מוסדות פיננסיים ולבסוף גם הגיעו לחדלות פירעון בעקבות הנפילה האחרונה במחירים.  

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

כעת על הברוקרים לכלול גם את חברות הבת שלהם במסגרת מערכות ניהול הסיכונים, ולפי ההוראות החדשות עליהם למנוע מסיכוני פגיעה במוניטין להפוך לסיכוני נזילות. עד כה מנגנוני ניהול הסיכונים של חברות ברוקראז' לא נאלצו לכסות את חברות הבת ולא נכללו בהם סיכוני תדמית.

מטרת התיקון בחוק, הכולל תחומים שונים ובהם גם מבדקי לחץ, היא "לקדם עוד יותר את מודעות הברוקרים לניהול סיכונים, לסייע להם לשפר את מערכות ניהול הסיכונים, ולחזק את יכולתם לעשות זאת".

לחברות הברוקראז' ניתנה תקופת הסתגלות של חצי שנה, ואילו חברות ניירות ערך שאינן רשומות נדרשות ליישם את החוקים החדשים עד סוף 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות