אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד רגעים מרתקים במשפט: פישר סגר לחסן שפתח לפישר צילום: אוהד צויגנברג

עוד רגעים מרתקים במשפט: פישר סגר לחסן שפתח לפישר

העוזרת האישית של עורך הדין, שמואשם במתן שוחד לקצין המשטרה ערן מלכה, עלתה על הדוכן וסיפרה כיצד עקצו השניים את אלון חסן, שלא נשאר חייב ועקץ בחזרה

01.01.2017, 17:46 | משה גורלי

1. עדות מקרוב

העוזרת האישית של פישר עולה על דוכן העדים

את מה שקרה בקפה גרג באשדוד ב־3 ביולי 2014 ראתה כל מדינת ישראל. אלון חסן מעביר את תיק המזומנים לעו"ד רונאל פישר, וזה יוצא ונעצר במקום. באותה עת ממתינה ע' בסמוך, ברכב שאמור להחזיר את פישר ואת השלל לתל אביב. ע' זו בהחלט האות שלוכדת את כל הפונקציות: גם העוזרת האישית של פישר, גם עדת המדינה וגם האות הראשונה בשמה הפרטי.

עדותה בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בירושלים בפני השופט משה סובל נפתחה בסיפור המעשה שהוביל למעצרים באשדוד, של הבוס שלה וגם שלה. באולם נפגשו השניים: הוא על ספסל הנאשמים, היא על דוכן העדים. ואחריה יעלה לדוכן ע' נוסף: ערן מלכה. עד המדינה הבא, קצין המשטרה שיחד עם פישר הקים את הסטארט־אפ הפלילי הנטען בכתב האישום, שלפיו מלכה הדליף מידע לפישר, וזה סחר בו עם לקוחותיו. אחד מהם היה אלון חסן. אלא שחסן לא היה לקוח רגיל. חסן הגיב לפח שנטמן לו בפח נגדי, ושיתף פעולה עם המשטרה בהפללה מתועדת ומצולמת של פישר.

חסן הגיע למשרד של פישר אחרי הכתבה עליו בערוץ 2, כדי לבדוק אפשרות שפישר יטפל בתביעת דיבה נגד הערוץ.

התובעת קרן אלטמן: "מה רונאל ידע מערן על חסן?"

ע: "שמתנהלת חקירה בעניינו. רונאל ביקש מערן מידע על החקירה".

אלטמן: "מה היתה התוכנית?"

ע': "היו שני תיקים במשטרה שהמשטרה לא התכוונה לחקור. ורונאל אמר לחסן שהם כן עומדים להיחקר בלהב 433".

אלטמן: "ולמה רונאל הציג לו את המיצג הזה?"

עו"ד רונאל פישר, צילום: עמית שאבי עו"ד רונאל פישר | צילום: עמית שאבי עו"ד רונאל פישר, צילום: עמית שאבי

ע': "כדי להלחיץ את חסן. ידעתי שערן אמר לרונאל שהתיקים סגורים, אבל רונאל אמר שיציג לאלון מצג שהוא סגר את התיק כדי שישלם לו".

אלטמן: "ומה רונאל יעשה עם הכסף?"

ע': "יחלק בינו לבין ערן".

2. תיק שלא קיים

הטכניקה של פישר: להציג את עצמו כמי שסוגר תיקים במשטרה

זו אחת הטכניקות שפיתחו מלכה ופישר. הקצין יודע על תיק שעומד להיסגר, ואולי הוא עצמו תורם לסגירתו. החשוד לא יודע, הוא בלחץ אדיר ומוכן לעשות הכל כולל הכל כדי שהתיק ייסגר. כך רכש לו רונאל פישר את המוניטין כסוגר תיקים, והיו אפילו קליינטים שנטשו את סניגוריהם כדי לעבור אליו וליהנות מהשירות האולטימטיבי. לא רק ייצוג בשימועים ובדיונים בבית המשפט, אלא הגביע הקדוש בעצמו: סגירת התיק.

"השמן" זה היה הכינוי של חסן בשיחות הווטס־אפ ובמיילים שהוחלפו במשולש מלכה, פישר ו־ע', השולה זקן של פישר לתיאומים המפוקפקים. "ערן ורונאל נתנו הנחיות למחוק את ההודעות באייפון. היינו מוודאים שכל אחד מוחק את ההודעות בתקופה שעובר בינינו מידע", אמרה ע', שאכן מחקה, אבל לא את הכל, והותירה עקבות מפלילים. "רונאל ידע שלא מחקתי את ההודעות של היומיים האחרונים", אמרה.

אלטמן: "איך הוא הגיב?"

ע': "הוא אמר שהוא לא צריך לשלם על טעויות שאני עשיתי".

3. בלי קשר עין

באולם המשפט ע' ישבה ממש מול פישר, אך מבטיהם לא נפגשו

 

ע' העידה בקול שקט, עצור. היא נראתה כבויה. המעמד הזה של הפללת המעסיק אינו פשוט. בייחוד כשתנאי הישיבה באולם ממקמים אותו ממש מולה בקו ישר. ולמרות זאת, קשר עין לא ממש נוצר ביניהם. ע' תיארה גם את חקירותיה במח"ש לאחר שנעצרה בסוף אפריל 2015. "הקאתי, התעלפתי", סיפרה, כשלא ברור אם זו היתה תגובתה הטבעית או עצה שקיבלה מהנאשמת הנוספת בתיק, עו"ד רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב ושותפתו של פישר לאחר פרישתה.

"את מגנה על כולם, וכולם שמים עלייך זין, ומה יהיה עם ההורים שלך", כך סיפרה ע' שכנעו אותה החוקרים לשתף פעולה, וגם הוריה גויסו למשימה זו במשרדי מח"ש בירושלים. "אבא שלי אמר שאני צריכה לחתום על הסכם, ושאני צריכה לבחור בין המשפחה הביולוגית שלי ובין המשפחה של רונאל ורותי", סיפרה ע'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות