אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו: כך גרם החדר הסגלגל בבית הלבן לשיער של נשיאי ארה"ב להאפיר צילום: גטי אימג'ס

צפו: כך גרם החדר הסגלגל בבית הלבן לשיער של נשיאי ארה"ב להאפיר

אובמה, קלינטון ובוש הם רק חלק מרשימה ארוכה של נשיאים אמריקאים שסיימו את כהונתם עם שיער אפור. איך הם נראו לפני התפקיד ואחריו? צפו בתמונות

01.01.2017, 22:53 | שירות כלכליסט
מה משותף לברק אובמה, ביל קלינטון, ג'יימי קרטר ג'ורג' וו בוש ואביו, ובמידה מסוימת גם רונלד רייגן? מלבד העובדה שכולם החזיקו במשרה החשובה ביותר בארה"ב, השיער של כולם האפיר משמעותית במהלך הכהונות שלהם בחדר הסגלגל. ההערכה היא כי הסיבה העיקרית לכך היא הלחץ הנלווה לתפקיד. על פי רופא העור הווארד ברוקס, מצבים מלחיצים מובילים להתגברות קצב נשירת שיער, ובכל פעם שצומחת שערה חדשה על אותו זקיק מתבזבז הפיגמנט, וכשהוא אוזל השיער הופך אפור. "יש כל כך הרבה לחץ שהשיער נושר יותר במהירות, בקצב המהיר פי 3 או 4 מהרגיל", הסביר.

השינוי החיצוני שעבר על ששת הנשיאים האחרונים של ארה"ב:

 

ברק אובמה: הנשיא היוצא אמנם לא שינה את התסרוקת הקצרה שלו בשמונה השנים שלו בחדר הסגלגל, אבל עדיין קל לזהות את השערות הלבנות הרבות שהצטרפו. נושא שהוא עצמו התבדח עליו לא פעם. 

ברק אובמה. לפני ואחרי, צילום: גטי אימג ברק אובמה. לפני ואחרי | צילום: גטי אימג'ס ברק אובמה. לפני ואחרי, צילום: גטי אימג

ג'ורג' וו בוש: בדומה לאובמה, גם בוש הבן סיים את שתי הקדנציות שלו אפור בהרבה מכפי שהיה כשנבחר לראשונה. "כשאחזור הביתה, אני אסתכל במראה ואוהב את מה שאני רואה, טוב אולי חוץ מהשיער האפור", אמר בוש ב-2009.

ג ג'ורג' וו בוש. לפני ואחרי | צילום: גטי אימג'ס ג

ביל קלינטון: קלינטון נבחר לנשיאות ב-1992 בהיותו בן 46, וכבר אז החל השיער שלו להאפיר. אולם, ב-2000 השיער שלו היה כסוף כבר לגמרי.

ביל קלינטון. לפני ואחרי, צילום: גטי אימג ביל קלינטון. לפני ואחרי | צילום: גטי אימג'ס ביל קלינטון. לפני ואחרי, צילום: גטי אימג

ג'ורג' בוש האב: הנשיאות של בוש האב נמשכה רק כהונה אחת, אך ארבע השנים הללו הספיקו כדי לגרום לו להזדקן ולאבד מהקסם הנערי שלו.

ג ג'ורג' בוש האב. לפני ואחרי | צילום: גטי אימג'ס ג

רונלד רייגן: הנשיא ה-40 של ארה"ב הצליח לשמור על שערו השחור, אך ההערכה היא כי עשה זאת הודות לתכשירי צבע לשיער.

רונלד רייגן. לפני ואחרי, צילום: גטי אימג רונלד רייגן. לפני ואחרי | צילום: גטי אימג'ס רונלד רייגן. לפני ואחרי, צילום: גטי אימג

ג'ימי קרטר: תופעת הנשיא המאפיר לא דילגה גם על קרטר, שהחל את הכהונה שלו כנשיא כשקצת שיבה זרקה בשיערו וסיים כסוף למהדרין.

ג ג'ימי קרטר. לפני ואחרי | צילום: גטי אימג'ס ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
מה הרבותא בזה?
כבר אין לכם על מה לפרסם כתבות? מדובר באנשים שנכנסו לתפקידם בדיוק בגילאים שבו השיער מתחיל להאפיר (או להלבין). מה יש להתפלא על כך? זה לא קשור לתפקיד והם היו מאפירים ומלבינים גם אם לא היו נשיאי ארה"ב (אולי קצת פחות, אבל זה לא היה נמנע). התרגלנו לראש ממשלה שהיה אפור שיער, אח"כ סגול שיער ועכשיו הוא בצבע כסף-שמפניה מטאלית. הכל אצלו מזויף, כולל הצבע בשיער.
יעל  |  08.01.17
לכל התגובות