אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"משרד החקירות עקב אחר חברי ועד בורסת ת"א. פגיעה אנושה בצנעת הפרט" צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

"משרד החקירות עקב אחר חברי ועד בורסת ת"א. פגיעה אנושה בצנעת הפרט"

הוועד דרש מהדירקטוריון לקבל את דו"חות המעקב - גם אחרי חברי הנהלה ודירקטורים. לטענתו, מ"מ המנכ"ל גל לנדאו־יערי מסרה כי החקירה שולמה מתקציב היו"ר אמנון נויבך, בלי שההנהלה עסקה בנושא

02.01.2017, 06:55 | גולן חזני

חודשיים אחרי הפרסום על החקירה שהזמין יו"ר הבורסה אמנון נויבך ממשרד פוקוס חקירות, דורש ועד העובדים לקבל לידיו את ההנחיות שניתנו למשרד החקירות ואת הדו"חות מהחקירה. מקורבים לוועד טוענים בשיחות פרטיות כי הדו"חות הוכנו על חברי הוועד ועל יוסי ביינארט, מנכ"ל הבורסה דאז, וכי מדובר בפרשייה חמורה. עם זאת, במכתב שנשלח לחברי דירקטוריון הבורסה לא צוינו שמו של ביינארט או שמות של אחרים שאחריהם נוהל מעקב.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב טוען הוועד כי למד על החקירה רק מקריאה בעיתון, וכי לאחר פנייתו לבירור הנושא הבהירה לו גל לנדאו־יערי, מ"מ המנכ"ל, כי איש מהנהלת הבורסה לא עסק בנושא, וכי התשלום עבור השירות אושר ושולם מתקציב יו"ר הבורסה אמנון נויבך, שאף התבטא בנושא.

איתי בן זאב , צילום: אוראל כהן איתי בן זאב | צילום: אוראל כהן איתי בן זאב , צילום: אוראל כהן

"זו תופעה חמורה מאין כמוה וחסרת תקדים. אנו מבקשים את התייחסות הדירקטוריון לסוגיה, ולפעולות שננקטו בעניין", כותב הוועד במכתב שעותקים שלו נשלחו גם לראשי ההסתדרות וליו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר. "לפי מידע שהגיע לידינו, עולה החשש כי בין יתר מעקביה ביצעה חברת החקירות מעקבים אחרי חברי הנהלה, חברי דירקטוריון וגם אחרי נציגות העובדים. המעשה מהווה פגיעה קשה במערכת היחסים הקיבוציים שלהם מחויבת הבורסה, ופגיעה אנושה בצנעת הפרט של חברי הוועד. השלטת משטר מעקב וטרור, שבו מאוימים העובדים, אין בה כדי לתרום למערכת יחסי העבודה — ומן הסתם אווירה זו משליכה על מורל העובדים, וכפועל יוצא על תפוקתם. שיתוף הפעולה שלכם יכול לעצור את המפולת".

ב־25 באוקטובר נחשף ב"כלכליסט" כי הבורסה העסיקה את משרד החקירות שבבעלות גיל שמואלי בעלות של עשרות אלפי שקלים. ביינארט, שפרש באוגוסט מתפקידו עקב מחלה, טען כבר אז כי אינו יודע דבר על כך. מהבורסה נמסר אז בתגובה כי "הבורסה עוסקת בנושאים בעלי רגישות ציבורית גבוהה, ומחויבת לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום הביטחון והאבטחה. מפעם לפעם נשכרים מומחים שתפקידם לוודא את תקינותם של תחומים אלה. כל ניסיון לקשור בין פעילות זו לשינויים פרסונליים מהתקופה האחרונה הוא מופרך ומנותק מהמציאות, וכל תכליתו לפגוע בבורסה, במנהליה וביו"ר שלה".

אף שפרשיית המעקבים נחשפה כבר לפני כחודשיים, דירטקוריון הבורסה עדיין לא דן בנושא. אתמול נכנס לתפקידו המנכ"ל החדש של הבורסה איתי בן זאב. מהנהלת הבורסה סירבו להגיב לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות